Kongress ei taha General Motorsit elustada

23. mai 2009, 16:54

Pankroti veerel pendeldav GM plaanib
esitada pankrotikaitse avalduse 31. mail. Samas ei ole USA
kongress sellise kiire ettevõtte restruktureerimise kavaga nõus, kirjutab
Finacial Times.

Praeguse kava järgi kustutaks valitsus enamuse võlgadest, mis autogigandil valitsuse ees on ja investeeriks "uude" ettevõttesse, mis juba sügisel võiks pankrotikaitse alt vabaneda, väitis anonüümne allikas ajalehele.

GM saaks valitsuselt mitmes etapis kümneid miljardeid dollareid, et oma äritegevust turgutada. Ja seda ajal, mil automüük ähvardab kukkuda alla 10 miljoni ühiku taseme aastas. GM ütleb, et sel juhul suudaks ettevõte enam-vähem "nulli" jääda.

Anonüümne allikas rääkis, et valitsus võib osa võlast hoida "vana" GMi varades, mis oleks pankroti korral kaalukas argument.

Ja GM võib isegi siis pankrotikaitset paluda, kui võlakirjade omanikud ja valitsus peaksid selle võla ümberkujundamisel kokkuleppele jõudma. Reedel võlausaldajad ja valitsus kokkuleppele ei jõudnud.

Samas ei soovi nii kiiret kokkulepet 36 kongresmeni, kelle hinnangul tahetakse nii oluline otsus kiirustades teha. Nende hinnangul kasutatakse General Motorsi elustamiseks kuluvat maksumaksja raha valesti, sest restruktureerimisel suletakse tehaseid ja edasimüügifirmasid, mistõttu veelgi rohkem ameeriklasi jääb töötuks.

GM tahab pankrotikohtult otsust 1. juuliks, et tulusad automargid ja varad uude ettevõttesse üle viia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. May 2009, 16:58
Otsi:

Ava täpsem otsing