Tsahkna: Rahvaliit hakkab alles taipama, kui karmis olukorras on Eesti tegelikult

24. mai 2009, 18:11

IRL-i peasekretär Margus Tsahkna ütleb
Äripäevale, et eeldatavasti Rahvaliidule alles hakkab tasapisi kohale jõudma,
kui karmis olukorras Eesti praegu tegelikult on.

Seetõttu ei võta Tsahkna ka Rahvaliidu aseesimehe Kajar Lemberi eilset kirja enda erakonnakaaslastele, kus seatakse valitsusse mineku eelduseks tulumaksu ja maksuvaba miinimumi tõstmist, kuigivõrd tõsiselt.

Samas põikleb IRL-i peasekretär kõrvale selgest vastusest, kas IRL on nõus tulumaksu ja maksuvaba miinimumi, omavalitsuste tulubaas kergitamisega ja vanemapalga ülempiiri alandamisega.

"No ma ei ruttaks ajast ette. Las nad kõigepealt tulevad ja näitavad, mis nad teevad. Meie oleme erinevad plokid kokku pannud, mis üldse riigis praegu teha saab. Meie eesmärk on saada tulud-kulud tasakaalu. Ka majanduskeskkonda ei tohi kärbetega niivõrd kahjustada, et selle taastumine liiga kaua aega võtaks," lisab Tsahka.

"Need paar korda, kui oleme nendega konsulteerinud, näis, et meie seisukohad ei ole üksteisest väga kaugel. Mulle tundub, et nad on hakanud alles aru saama, millises seisus Eesti täna on. Ja seis on ikka väga karm. Võib-olla pensionite kärpimine tõesti ei tule siin poole aasta pealt esimese asjana kõne alla, aga riigi tegevuskulud ja ..." räägib Tsahkna murelikult.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2009, 17:42
Otsi:

Ava täpsem otsing