Arendusfirma võttis Maxima pankrotiavalduse tagasi

25. mai 2009, 16:08

Jaanuaris logistikakeskuse kinnistu eest
ligi 60 miljonit krooni arendajale võlgu jäänud Maxima Eesti OÜ on lõpuks
kinnistu välja ostnud, arendaja võttis tagasi ka firma vastu esitatud
pankrotinõude.

„Maxima Eesti on tänaseks täitnud kõik kohustused Rebasepõllu Arenduse ees ja viimane on võtnud tagasi pankrotinõude Maxima Eesti vastu ja ei oma praeguse seisuga nende vastu enam mingeid pretensioone,“ kinnitas investeerimisfirma Alta Capitali omanik ja kinnisvaraarendaja Rebasepõllu Arenduse omanik Andres Rätsepp.

Tema sõnul on Rebasepõllu Arendus ja Maxima Eesti jõudnud praeguseks kokkuleppele palju tüli tekitanud kinnistu müügi osas.

„Nüüdseks on kinnistu müügitehing lõpule viidud ja Maxima Eesti on omandanud Rebasepõllu Arenduselt umbes 15 ha suuruse kinnistu Rae vallas, kuhu planeeritakse Maxima logistikakeskust. Maxima alustab laopindade ehitust pärast kaasinvestorite leidmist,“ lisas Rätsepp.

Maxima Eesti avalike suhete juht Erkki Erilaid ütles, et võlaks seda nimetada ei saa. „See polnud võlg, vaidlused tekkisid teatud lepingu tingimuste üle,“ ütles ta.

Erilaiu sõnul on kinnistu nüüdseks omandatud, kuid logistikakeskuse ehitusega ei kiirustata. Praegusel ajal nii mahukat ehitist firma üksi kanda ei jõuaks.

„Otsime aktiivseid investoreid, kes oleksid sellest huvitatud,“ ütles Erilaid. „Kuna meil pole plaanis varem plaanitud mahus uusi poode avada, pole ka logistikakeskust ülikiiresti vaja. See ei põle meie jaoks. Loodame, et tarbimine on kõige suuremast madalseisust üle saanud ja majandus hakkab elavnema. Kas see juhtub just sel aastal, ei tea,“ rääkis ta.

Maxima hakkas Rae valda Rebase tööstusparki rajama uut logistikakeskust, kuid jäi mullu aasta lõpus arendajale kinnistu eest võlgu üle 60 miljonit krooni.

Selle aasta alguses ei maksnud Maxima Eesti kinnistu ega sinna rajatud kommunikatsioonide eest sentigi, mistõttu otsustas arendaja projekteerimistööd katkestada. Asi läks koguni nii kaugele, et arendaja esitas Maxima vastu pankrotiavalduse ja ähvardas asja kohtusse anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. May 2009, 17:16
Otsi:

Ava täpsem otsing