Endine Arco kinnisvarafondi juht: Arco Vara võib kaasata riskikapitali

25. mai 2009, 19:56

Arco Vara ja East Capitali kinnisvarafondi
Avec Asset Management kunagine fondijuht ja praegune Investment Agency partner
Kristjan Kivipalu ei välistanud, et Arco Vara võib loodava varahaldusettevõtte
kaudu hakata pirvate equityt kaasama.

„Äkki hakatakse otsima private equityt (riskikapital – toim),“ julges Kivipalu spekuleerida, ilma et ta enda sõnul kellegagi konsulteerinud oleks. Praegu on tema sõnul turg maas, aga millalgi võib see uuesti tõusma hakata. „Ajastuse poole pealt on nii, et ega polegi kehv aeg,“ uskus mees.

Kivipalu tõstis Arco Vara varahaldusettevõtte juhatuse liikme otsingukuulutusest esile asjaolu, et juhatuse liikmel saab olema tähtis roll investorsuhetel ja investorite kaasamisel, mis tähendab, et ta peab raha majja tooma.

„Arco Vara on päris nähtav ettevõte ka väljapool Eesti piire ja tal käib kindlasti ka päris palju kosilasi külas. Äkki nad on leidnud, et on mõttekas varahaldusettevõte luua ja hakkavad ise seda äri tegema,“ rääkis Kivipalu võimalustest.

Investorite kohapealt arvas ta, et kuigi kaasatavad summad saavad olema suhteliselt suured, siis Eesti investoreid ta ei välistaks. Tema hinnangul on küllalt projekte, kuhu investorid võiksid raha panna, isegi kui hetkel ollakse kahtlevad kinnisvarasse investeerimisel.

Kivipalu ei soovinud öelda, kas tal endal oleks huvi Arco Vara fondi investeerida. Samas uskus ta, kui pilt on selge ja riskid teada, oleks täiesti reaalne sinna raha panna. „Oluline on ärimudel, kust raha tuleb ja kuhu läheb, kuidas kasumit teenitakse ja kuidas seda pärast jaotatakse. Äri peab olema läbipaistev ja arusaadav,“ toonitas ta.

Kivipalu ütles veidi naljatledes küsimusele vastates, et tema ei ole juhatuse liikme kohale veel avaldust esitanud ja vist ei hakka seda ka tegema.

OÜ Investment Agency on 1998. aastal tegevust alustanud ettevõte, mille peamiseks teenuseks on ettevõtete rahanduslane nõustamine Eestis ja Venemaal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. May 2009, 19:56
Otsi:

Ava täpsem otsing