Starbucks-mehe võidujooks ajaga

25. mai 2009, 21:15

Majanduslangus ei võta nägusid mossi mitte
ainult ettevõtetel, kes oma uksi sulgema peavad, vaid ka missioonitäitjatel,
kirjutab Wall Street Journal.

End Winteriks kutsuv 37-aastane vabakutseline programmeerija on võtnud eesmärgiks külastada kõiki maailma Starbucks kohvikuid. Mõistagi on missiooni täitmine muutumas aina keerulisemaks, sest ettevõte sulgeb järjekindlalt kahjumit teenivaid müügipunkte.

„Kui sulgetaks müügipunkt, mida ma pole jõudnud veel külastada, kaotaksin järgmise killukese oma hingest,“ sõnas Winter.

Ta on külastanud enam kui 9000 Starbucksi poekest USAs, Jaapanis, Liibanonis, Türgis ja veel 13 riigis viimase tosina aasta jooksul. Ta on oma ettevõtmisega pälvinud ka laiemat tähelepanu mõned aastad tagasi, mil temast tehti lausa dokumentaalfilm „Starbucking“. Winter kannatab „kerge kinnisidee-sunduse all“, nagu ta ise tunnistab ning „kerge kohvisõltuvuse“ all samuti.

Nüüd on sunnitud mees jooksma aja ja Starbucksi juhatusega võidu. Kui 2004. aastal oli Starbucksil üle maailma 8500 müügipunkti, siis eelmisel aastal oli neid umbes kaks korda nii palju. Siis hakkas ettevõte putkasid sulgema, praeguseks on uksed kinni pannud umbes 900 poodi. Võib arvata, milliseid piinu see tõelisele patrioodile tekitab.

Huvitaval kombel tunnistab Winter, et tegelikult maitsevad talle teiste firmade kohvid palju rohkem, kuid Starbucksi oma eelistab ta seetõttu, et see maitseb igal pool samamoodi.

Winter on üksik vanemate juures elav mees, kel on aukartustäratav kogu superkangelaste koomiksitest. Oma nime muutis ta Winteriks, et enda saavutusi mitte oma ise nimele kuhjata, kuigi isa pole tema sõnul siiski millegi kriminaalse või põlastusväärsega hakkama saanud.

Oma kirele kulutab mees umbes 25 protsenti oma teenistusest ning kolm kuud aastast, mil peab Starbucksi müügipunkte taga ajades üle maailma rändama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. May 2009, 21:15
Otsi:

Ava täpsem otsing