Töövahendaja: boonuste arvel ongi töötasu kasvanud

25. mai 2009, 16:36

Konsultatsioonifirma Ariko Reserv juhataja
Igor Päss ütleb Äripäevale I kvartali palgamuutuste statistikat kommenteerides,
et osas valdkondades tõusid palgad ilmselt tööviljakuse ja boonuste suurenemise
tõttu.

"Neis firmades, kes siin on koondanud ja inimeste hulka vähendanud, on tööviljakus kõvasti kasvanud. Väikesema hulga töötajatega tehakse isegi paremaid tootmisnäitajaid. Kuna ühe osa töötasust moodustavad boonused, siis tõesti inimeste töötasud ongi mõnes valdkonnas tõusnud," ütleb Päss.

Tema hinnangul ei saa lähitulevikus palgad müstiliselt üles-alla hüpata.

"Mis võib suureneda, on töötute arv kahjuks veel natuke, eks. Need struktuurid, mis firmadesse on jäänud, on toonud Ariko Reservile ja teistele konsultatsioonifirmadele siiski uusi projekte juurde. Vahepeal oli täielik vaikelu, aga praeguses väljakujunenud olukorras on ettevõtetel tekkinud uus vajadus teatud personali järele. Elu läheb jälle edasi!" rõõmustab Päss.

Samas pakutakse tööd vaid juhtidele ja tippspetsialistidele. Sellist olukorda, nagu varem, kus projektijuhil kippus mitu assistenti olema, enam Pässi hinnangul ei ole.

"Rohkem lööki tööjõuturul on Tehnikaülikooli lõpetanud spetsialistidel, vähem humanitaarkallaku inimestel. Jätkuvalt vajatakse rahandus- ja infotehnoloogia asjatundjaid," lisab Päss.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. May 2009, 16:45
Otsi:

Ava täpsem otsing