Arendusfirma võttis tagasi Maxima pankrotiavalduse

Kadri Jakobson 26. mai 2009, 00:00

"Maxima Eesti on praeguseks täitnud kõik kohustused Rebasepõllu Arenduse ees ja viimane on võtnud tagasi pankrotinõude Maxima Eesti vastu ja ei oma praeguse seisuga nende vastu enam mingeid pretensioone," kinnitas investeerimisfirma Alta Capitali omanik ja kinnisvaraarendaja Rebasepõllu Arenduse omanik Andres Rätsepp.

Tema sõnul on Rebasepõllu Arendus ja Maxima Eesti jõudnud praeguseks kokkuleppele palju tüli tekitanud kinnistu müügi osas.

"Nüüdseks on kinnistu müügitehing lõpetatud ja Maxima Eesti on omandanud Rebasepõllu Arenduselt umbes 15 ha suuruse kinnistu Rae vallas, kuhu planeeritakse Maxima logistikakeskust. Maxima alustab laopindade ehitust pärast kaasinvestorite leidmist," lisas Rätsepp.

Maxima Eesti avalike suhete juht Erkki Erilaid ütles, et võlaks seda nimetada ei saa. "See polnud võlg, vaidlused tekkisid teatud lepingu tingimuste üle," ütles ta.

Erilaiu sõnul on kinnistu nüüdseks omandatud, kuid logistikakeskuse ehitusega ei kiirustata. Praegusel ajal nii mahukat ehitist firma üksi kanda ei jõuaks.

"Otsime aktiivseid investoreid, kes oleksid sellest huvitatud," ütles Erilaid. "Kuna meil pole plaanis varem plaanitud mahus uusi poode avada, pole ka logistikakeskust ülikiiresti vaja. See ei põle meie jaoks," rääkis ta.

Maxima hakkas Rae valda Rebase tööstusparki rajama uut logistikakeskust, kuid jäi mullu aasta lõpus arendajale kinnistu eest võlgu üle 60 miljoni krooni.

Selle aasta alguses ei maksnud Maxima Eesti kinnistu ega sinna rajatud kommunikatsioonide eest sentigi, mistõttu otsustas arendaja projekteerimistööd katkestada. Asi läks koguni nii kaugele, et arendaja esitas Maxima vastu pankrotiavalduse ja ähvardas asja kohtusse anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing