Rahvaliit tahab uut koalitsioonilepet

Anne Oja 26. mai 2009, 00:00

Eile õhtul koos olnud Rahvaliidu volikogu otsustas, et on valmis alustama kahe valitsusparteiga koalitsiooniläbirääkimisi.

Rahvaliidu aseesimees Kajar Lember erakonna nõudmisi võimalikele võimupartneritele veel ei kommenteerinud. "Pigem on see läbirääkimiste temaatika. Oleme seisukohal, et see on uus koalitsioonilepe ja seega on kõik küsimused laual," ütles ta.

Lemberi sõnul istub Rahvaliit Reformierakonna ja IRLiga läbirääkimislaua taha täna või homme.

Keskerakonna juttu laiapõhjalisest valitsusliidust ei võta Rahvaliit tema sõnul tõsiselt. "Kui Keskerakond kunagi meile selle ettepaneku saatis, olime nõus neid ära kuulama. Kuna tänasest (eilsest - toim) kohtumisest sai poliitiline palagan, otsustasime, et me selles ei osale," selgitas Lember.

Keskerakond saatis enne nn kriisivalitsuse loomise koosolekut välja sellesisulise pressiteate, selgitas Lember mõiste palagan tähendust. Seda asja oleks tulnud arutada tühja kisa ja kärata, lisas ta.

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal ütles, et koosolek oli kokku kutsutud, uurimaks, kas laiapõhjalisel kriisivalitsusel oleks jumet. Kohal oli kolm erakonda: Keskerakond Toobali ja Enn Eesmaa isikus, rohelised ning sotsiaaldemokraadid. Savisaar ei osalenud.

"Kõik, kes kohal olid, arvasid, et ideel on jumet. Rahvaliit teatas kolm minutit enne algust, et nemad otsustasid mitte tulla," rääkis Toobal.

"Kutse oligi arutada," põhjendas ta, miks konkreetseid otsuseid ei langetatud. Toobal lisas, et järgnevatel koosolekutel tõstatatakse iga kord üles eri teemad. "Püüame järgmiseks nädalaks kokku leppida konkreetse teema, näiteks maksud," lausus ta.

Ka roheliste erakonna peasekretär Ain Kabal kinnitas, et koosolekul ei otsustatud midagi peale selle, et konsultatsioonid jätkuvad. "Ei välista, et osalen läbirääkimistel ka edaspidi," lisas ta.

Toobali ütlusel saadetakse kutse järgmiseks korraks ka neile erakondadele, kes eilsel koosolekul ei osalenud. "Reformierakonnale, IRLile ja Rahvaliidule," loetles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing