SEB: devalveerimine Balti riikides jätaks laenukahju samaks

26. mai 2009, 17:00

Valuuta devalveerimine Balti riikides ei
viiks Rootsi panku suuremate laenukahjumiteni, ütles SEB juht Annika
Falkengren.

Falkengren lisas, et kahjumid tuleksid devalveerimise korral kiiremini ning nendega oleks raskem tegeleda, vahendas BBN. "Kokkuvõttes oleks meil sama palju krediidikahjusid, kuid (kui ei tuleks devalveerimist) oleksid kahjud regulaarsemad ning tekiks pikema aja jooksul. Devalveerimise korral oleksid kahjumid hetkelised," sõnas Falkengren.

Falkengren ütles, et devalveerimine sõltub Balti riikidest, kuid ilmselgelt oleks tema panga jaoks kergem, kui koos regiooni juhtivpanga Rootsi Swedbankiga jaotaks krediidikahjud pikemale perioodile.

Eelmisel kuul teatas SEB 25% tegevuskasumi vähenemisest esimeses kvartalis, mis tulenes peamiselt eraldistest laenukahjudele. Pank eeldab laenukahjusid peamiselt Baltimaades, kus oodatakse selleks aastaks 10protsendist majanduslangust. Swedbanki esimese kvartali tulemuseks oli 3,4 miljardi Rootsi krooni suurune kahjum.

Falkengren ütles, et pole siiski hea mõte majanduse taastamiseks devalveerida ilma pikaajalise poliitikata. "See on nagu püksi laskmine – see on hea, aga ainult lühikest aega," ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2009, 12:25
Otsi:

Ava täpsem otsing