Pankrotis Chrysler hakkab elektriautosid ehitama

27. mai 2009, 22:35

USA autotootja Chrysler andis teisipäeval
teada USA energiaministeeriumile esitatud 448 miljoni dollari suurusest plaanist
hakata uurima ja arendama elektrisõidukeid ja hübriidautosid.

Osa projektile vajalikust rahast tuleks ettevõttelt endalt, osa aga energeetikaministeeriumilt. Muuhulgas seisnevad investeeringud ka 83 miljonit dollarit maksva uue tehnoloogia- ja tootmiskeskuse ehitamises Michigani, et aidata sõidukeid välja töötada ja kokku panna. Kompleks peaks valmima aastal 2010 ning tootma igal aastal 20 000 sõidukit, kirjutas Reuters.

Chrysler on 30. aprillist alates pankrotistunud ettevõte. Teade Chrysleri uuest plaanist tuli päev enne seda, kui kohus peaks langetama otsuse autotootja väärtuslikemate varade müümiseks uuele ettevõttele, mis kuulub USA ja Kanada valitsustele, Chrysleri liidule ja Itaalia autotootjale Fiat SpA.

Vaid nädal tagasi teatas USA president Barack Obama karmidest uutest kütusesäästlikkuse standarditest, millega kõik autotootjad arvestama peavad hakkama. Kuid juba 2007. aastal, mil Chrysler kuulus veel Saksa autotootjale Daimler, seadis ettevõte eesmärgiks hakata arendama kütusesäästlikke sõidukeid.

Chrysler teatas, et kavas on muu hulgas välja arendada hübriidid Dodge Ram 1500 ja Chrysler Town Country ning Chrysler Town Country elektriauto.

"Plaan kiirendab elektriautode ja hübriidide arendamist ning vähendab aega, mis kulub nende sõidukite teedele saamiseks,“ ütles Chrysler tootearendusjuht Frank Klegon tehtud avalduses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2009, 13:36
Otsi:

Ava täpsem otsing