USA majandus kerkib kolmandas kvartalis

27. mai 2009, 20:54

USA majanduslangus lõppeb ilmselt kolmandas
kvartalis, prognoosivad majandustegelased vaatamata asjaolule, et kerkiv
tööpuudus muudab ka paranemise oluliselt nõrgemaks, kirjutab Bloomberg.

Rahvusliku Ärinduse Assotsiatsiooni ökonomistid usuvad, et valitsuse päästepaketid ja Föderaalreservi pingutused krediidituru sulatamiseks aitavad majanduse mudast välja. Kui elamuasemeturg stabiliseerub, peaks varsti hakkama paranema ka tarbimine, kuigi töökaotused jätkuvad ilmselt veel aasta lõpuni.

Teises kvartalis oodatakse majanduslangust 1,8 protsendi jagu ning kolmandas kvartalis juba 0,7protsendilist tõusu. Kasv jätkub prognoosi kohaselt ka neljandas kvartalis, mil jõuab 1,18 protsendini.

Tarbimine, mis moodustab USA majandusest 70 protsenti, võib sel aastal vajuda 0,4 protsenti, mis on oluliselt parem väljavaade kui algselt ennustatud 1,3protsendiline vajumine. Järgmisel aastal peaks ostlemine sisse saama uue hoo ja kerkima 2,1 protsenti.

Ka USA rahandusminister Timothy Geithner näeb varaseid märke stabiliseerumisest. "Majandus näitab esialgseid märke stabiilsusest, kindlustunne kasvab, finantssüsteem paraneb vaikselt ja ka krediiditurg on hakanud sulama," sõnas ta, kuid lisas: "See on siiski vaid algus. Peame veel palju tööd tegema, et ehitada vundament püsivaks paranemiseks."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2009, 20:59
Otsi:

Ava täpsem otsing