Keemiatööstur Priit Piilmann müüs suurarenduse pankrotihaldurile

Rivo Sarapik 28. mai 2009, 00:00

Ehitusinfo andmeil jätkab aprilli alguses uueks omanikuks saanud Hermet tööd detailplaneeringuga, mis on linnavalitsuses menetluses. Samuti jääb arenduse maht ilmselt samaks. OÜ-l Bonaprix oli plaanis rajada kinnistule 116 000 ruutmeetrit elu- ja büroopindu.

Kinnistule on seatud seitse hüpoteeki kogusummas 109,2 miljonit krooni. Neist kolm - kokku mahus 48,8 miljonit krooni - Parex Panga kasuks. 50miljoniline hüpoteek on seatud Hermeti firma PLKV Invest kasuks ja ligi kaheksamiljoniline Piilmanni ettevõtte Tristen Trade kasuks.

Mullu oktoobris kommenteeris OÜ Bonaprix juhatuse liige Ivar Lukk, et ettevõte kavatseb ehitada ümber Telliskivi tänaval asuvad endised Kalinini elektroonikatehase hooned. "Tahame alast kujundada korraliku kvartali koos eluruumide, kontorite ja kaubanduspindadega," rääkis ta.

"Bonaprixi ja lähinaabrite arendusplaanide järgi kujuneb Kopli vagunidepoost Linnahalli viiva raudteeharu asemele aga korraliku liiklusega Reisijate tänav," lisas Lukk. Ehitusega saab pihta hakata niipea, kui Eesti majanduslik olukord seda soosib, märkis ta toona.

Eelmisel aastal tegi Colliers International Bonaprixi tellimusel teostatavusuuringu ja parima asukoha määramise krundil Telliskivi hotelli rajamiseks.

Eile selgus ka, et Priit Piilmanni OÜ-le Tristen Trade kuuluv kinnisvarafirma Bonaprix müüb enampakkumisel kolme nõuet, kokku 170 miljoni krooni väärtuses. Suurim nõue - ligi 140 miljonit - on Läti firma SIA Capital Park vastu. See Tristen Trade'i endine tütarfirma jõudis eelmisel aastal Riias lõppjärku nelja korterelamu ehitusega.

Leedu ettevõtte UAB Bonapriksas vastu on nõue summas 14 miljonit krooni ja Rumeenia firma SRL Bonaris Invest vastu 16,6miljoniline nõue. Viimane oli ostnud Rumeenias kokku 30 000 ruutmeetrit maad, et rajada sinna kontori- ja elamispindu.

Tunamulluses aastaaruandes nimetas Bonaprix neid kolme firmat oma tütarettevõtteks, praeguseks on tegu endiste tütarfirmadega. Pakkumisi nõuete ostuks saab Bonaprixile teha 28. maini.

Bonaprix jõudis ajakirjandusse ka eelmisel nädalal, sest Tallinnas Nõlvaku piirkonna arendajast haldusfirmaks kehastunud Bonaprix jättis kaks kuud Fortum Termestile gaasiarved maksmata ning gaas keerati kinni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing