BÖRS: Võlakirjaturg toetas aktsiaid

28. mai 2009, 23:13

Tänase sündmusterohke päev USAs kõigutas
aktsiaturgu, mis vaatamata vahepealses langusest suutis börsipäeva lõpetada
tõusuga.

Kui hiljuti võttis maad mure võlakirjade suhtes – kes neid ostavad, kuna paljud valitsused peavad kasvavate eelarvedefitsiitide katmiseks uusi võlakirju välja laskma. Ega see mure kuhugi kadunud ei ole ega ka kao lähiajal, kuid tänasel USA valitsusepaberite oksjonil oli korralik nõudlus. Täna pakuti 26 miljardit dollarit seitsme aastaseid võlakirju.

Aktsiaturule ei meeldinud, et kuigi uute eluasemete müük aprillis kasvas 0,3 protsenti, jäi see allapoole analüütikute prognoositud taset. Ehituskompaniide aktsiad kukkusid. Samas töötu abiraha taotlejate arv tuli kardetust väiksem ning kestvuskaupade müük kasvas. Viimane tõstis toorainete ja sama tööstusharu ettevõtete aktsiate hindu.Väga negatiivne uudis oli, et esimeses kvartalis ei saanud 12 protsenti USAs hüpoteegiga koormatud eluasemeomanikest võlakohustuste ja intressimaksete tähtaegse teenindamisega hakkama. Tegu on raskustes eluasemelaenukundede rekordtasemega.

Investoritele meeldis nafta hinnatõus üle 65 dollari joone, mis on kõrgeim tänavune tase.

General Motorsi osad võlakirjaomanikud olid nõus neile magusamaks tehtud pakkumisega, mille alusel nad saaksid suurema osa uues ettevõttes. Vana ettevõte pankrotikaitsemenetluse avaldus võib kohtusse jõuda 1. juunil. Loodetakse, et protsess on kiire. Enam kui kümne protsendise tõusuga esinenud aktsia lõpetas börsipäeva 2,6 protsendise langusega 1,12 dollarile.

Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis 1,3 protsenti, 8403,80 punktile. Nasdaq tõusis 1,2 protsenti, 1751,79 punktile. S P 500 indeks tõusis 1,5 protsenti, 906,83 punktile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2009, 23:19
Otsi:

Ava täpsem otsing