Juuni lõpust tuleb passi taotlemisel anda ka sõrmejäljed

28. mai 2009, 11:43

Alates 29. juunist lisanduvad
reisidokumendi taotlusele sõrmejäljed, teatas kodakondsus- ja
migratsiooniamet.

Käesoleva aasta 29. juunist hakatakse reisidokumenti kandma digitaalseid sõrmejäljekujutisi. See tähendab, et alates 29. juunist tuleb reisidokumendi taotlemisel pöörduda isiklikult kodakondsus- ja migratsiooniameti (KMA) teenindusbüroosse ning reisidokumendi taotlust posti teel esitada ei saa. Ühtlasi palub KMA kontrollida reisidokumendi kehtivust ning esitada uue dokumendi taotlus piisava ajavaruga.

Kodakondsus- ja migratsiooniamet palub varakult oma taotlus esitada eelkõige neil, kes plaanivad dokumendi vahetust kiirkorras juuni lõpus või juuli alguses, sest kiirdokumentide välja andmine võib dokumentide trükiliini ümberseadistamisest tingituna ajutiselt häiritud olla. Võimalike probleemide vältimiseks tuleks kiirkorras reisidokumendi saamiseks esitada taotlus enne 26. juunit.

Euroopa Nõukogu määruse nr 2252/2004 kohaselt peavad Euroopa Liidu liikmesriigid hakkama kandma reisidokumentidesse sõrmejälgi. Sõrmejälgi võetakse taotlejatelt alates 6-eluaastast. Sõrmejäljekujutisi ei hõivata neilt dokumenditaotlejatelt, kelle tervislik seisund seda ei võimalda.

Taotluse esitamiseks ja sõrmejälgede andmiseks peab reisidokumendi taotleja isiklikult tulema KMA teenindusbüroosse ning välismaal viibides Eesti Vabariigi välisesindusse. Muudatus puudutab kõiki KMA poolt väljaantavaid reisidokumente: Eesti kodaniku pass, diplomaatiline pass, välismaalase pass, meremehe teenistusraamat, meresõidutunnistus, ajutine reisidokument ja pagulase reisidokument.

Varem välja antud reisidokumendid kehtivad dokumenti märgitud kehtivusaja lõpuni ning nendesse täiendavalt dokumendi kasutaja sõrmejälgi ei kanta. Dokumentide väljaandmise aeg ega riigilõivud ei muutu. Nagu praegugi, väljastatakse dokument tavakorras 30 päeva jooksul.

KMA annab biomeetrilisi reisidokumente välja alates 22.05.2007 ja käesoleva aasta 4. mai seisuga on biomeetriline reisidokument 169 889 isikul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2009, 11:45
Otsi:

Ava täpsem otsing