Tallinki aktsia oli eile popp

Tõnis Oja 29. mai 2009, 00:00

Eilse suhteliselt tagasihoidliku börsipäeva taustal torkas silma kolm plokktehingud Tallinki aktsiatega, mille käigus vahetas omanikku üle 200 000 väärtpaberi.

Ehkki Tallinki aktsia hind jäi eile muutmatuks, vahetas omanikku kokku peaaegu miljon väärtpaberit ning käibeks kujunes 5,4 miljonit krooni.

Kuna suurtehinguid sooritati erinevate maaklerfirmade kaudu, võib oletada, et kolme tehingu puhul olid ostjadmüüjad erinevad.

Täna on Tallinki finantsaasta kolmanda kvartali viimane päev ning järgmisel nädal peaks laevafirma teatama maikuu veostatistika andmed, pärast mida võib teha konkreetsemaid ennustusi ka lõppeva kvartali majandustulemustest.

Swedbank ennustas selle kuu alguses avaldatud analüüsis, et Tallink saab kolmandas kvartalis 7,2 miljonit eurot (112,7 miljonit krooni) kahjumit. Kuna neljas kvartal langeb laevafirmal kokku hooaja kulminatsiooniga, saab Tallink neljandas kvartalis panga ennustuse kohaselt 378 miljonit krooni kasumit. Aasta kokkuvõttes ennustab Swedbank laevafirmale siiski 6 miljonit eurot ehk 94 miljonit krooni kahjumit.

Sellele vaatamata on Swedbank andnud Tallinki aktsiale ostusoovituse, ehkki hinnasihi alandas analüütik varasemalt 0,66 eurolt (10,33 kroonilt) 0,60 eurole (9,39 kroonile).

Kasumi suhtes positiivsem, aga aktsia hinna suhtes negatiivsem on LHV, kes ennustas kuu aja taguses raportis, et selle aasta lõppkokkuvõttes jääb Tallink nullkasumi kanti.

Aktsia hinnasihiks pani siis veel investeerimisfirma, aga praeguseks juba panga staatuse saanud LHV, 5,01 krooni ning soovituse osas ollakse neutraalsed.

Ka Tallink ise on finantsaasta suhtes võrdlemisi pessimistlik. "Arvestades seniseid arenguid ja väliste faktorite kõrget volatiilsust, mis lisavad teadmatust tuleviku osas, võib arvata, et kontsern ei saavuta käesolevaks majandusaastaks seatud eesmärke," kinnitas ettevõte eelmise kvartali tulemuste kommentaaris. Siiski uskus ettevõte, et finantsaasta lõpuks jäädakse plussi.

Üsna oluliseks negatiivseks teguriks on Tallinkile saanud Rootsi kroon, mis pärast vahepealset kosumist on viimastel päevadel hakanud taas kukkuma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing