Rahvaliidu osalemise koalitsioonis otsustab erakonna volikogu

29. mai 2009, 15:01

Esmaspäeval, 1. juunil koguneb Eestimaa
Rahvaliidu volikogu, et arutada koalitsiooniläbirääkimiste tulemusi ning
otsustada koalitsioonis osalemine.

Rahvaliidu volikogu otsustab erakonna osalemise või mitteosalemise valitsuskoalitsioonis ja valitsuses ning nimetab erakonna ministrikandidaadid, teatas erakond. „Koalitsioonikõnelustel koostasid osapooled parima võimaliku kokkuleppe, mille eesmärk on stabiilse riigieelarve hoidmine,” ütles Eestimaa Rahvaliidu aseesimees Kajar Lember. „Iga täiendav kärbe toob tulevikus kaasa uued kärped laekumata maksude ja kasutamata euroraha näol. Seetõttu peame kriisist väljatulekuks leidma täiendavaid võimalusi riigi tulude suurendamiseks,“ lisas Lember.

Eestimaa Rahvaliit leiab, et rasketel aegadel tuleb tagada inimeste kindlustunne ja toimetulekuvõime. Selle eesmärgi nimel peetakse vajalikuks säilitada pensionid, tulumaksuvaba miinimum, põllumajandustoetused, ühistranspordidotatsioonid ja üliõpilaste sotsiaalsed garantiid.

Rahvaliidu hinnangul tuleb kindlustada kohalike omavalitsuste toimimine. „Selleks suurendatakse 2009. aastal tasandusfondi 50 miljoni krooni võrra ja 2010. aastal 100 miljoni krooni võrra,” märkis Lember.

Rahvaliidu hinnangul tuleb kiirendatud korras võtta kasutusele Euroopa Liidu tõukefondide raha, kuna see aitab luua töökohti ja tõsta maksutulu. „Euroraha kiire kasutuselevõtu tagamiseks tuleb lühendada riigihangete seaduse menetlustähtaegu ning jälgida, et kärped ei halvaks ministeeriumide haldussuutlikkust,” sõnas Lember.

Koalitsioonileppe projektis sisalduva Rahvaliidu põhimõtte kohaselt ei tohi erastada Eesti Energiat, Tallinna Sadamat, Eesti Raudteed ega riigimetsa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2009, 15:01
Otsi:

Ava täpsem otsing