Arco Vara: kriisi kõige keerulisem osa möödas möödas

Tõnis Oja 01. juuni 2009, 00:00

Arco Vara sai esimeses kvartalis kahjumit 14,7 miljonit krooni ehk 15 senti aktsia kohta võrrelduna 16,7miljonilise kahjumiga aasta tagasi. Kontserni käive kahanes 15 protsenti, 95,6 miljonile kroonile.

"Aasta alguse tegevusi kokku võttes arvame, et kriisi kõige keerulisem osa on meie jaoks läbitud," ütles Tampere. Firma on suutnud kõrgkonjunktuurile vastava ja kasvule orienteeritud organisatsiooni kohandada praeguse situatsiooniga, kus mahud on väiksemad, lisas ta.

"Positiivsed tendentsid, mis on alguse saanud esimeses kvartalis, on jätkunud ka bilansipäeva järel ning annavad aluse vaadata tulevikku mõõduka optimismiga," rääkis Tampere.

Arco Vara juhi sõnul on nad hoidnud esimeses kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kontsernipõhiselt üldhaldus- ja turustuskuludelt kokku üle 17 miljoni krooni. "Sellega liigume eespool oma sügisel seatud eesmärgist hoida kokku 60 miljonit krooni aastas," märkis Tampere.

Esimese kvartaliga müüdi 14 korterit ja krunti. Eelmisel aastal oli see arv 11. Broneeriti 13 krunti või korterit mulluse 46 asemel.

Arco Vara strateegia on pooleliolevad korterid Kodukoldes ja elamukrundid Merivälja 2 Tallinnas, Bišumuiža-1 Riias, Boulevard Residence Madridis ja Manastirski projekt Sofias soodsamaks muutunud ehitushindadega valmis ehitada ja realiseerida, vabastades investeeritud omakapitali ja vähendades kontserni kohustusi, rääkis Tampere.

"Koos ehitushindade langusega ja konkurentsis püsimise eesmärgiga oleme langetanud esimeses kvartalis ka Arco Vara projektides kruntide ja korterite hindasid," lisas ta.

Ehitusdivisjonis sõlmiti aasta alguse kolme kuuga uusi lepinguid 103 miljoni krooni ulatuses. "Arvestades Eesti ehitusturu üldist olukorda, on Arco Vara ehitusdivisjoni uute lepingute mahu vähenemine võrreldes eelmise aasta sama perioodiga olnud väike, 7,3 protsenti," sõnas Tampere.

Võrreldes eelmise aasta viimase kvartaliga, kui olukord kinnisvara- ja ehitussektoris järsult muutus, on uute ehituslepingute maht kasvanud enam kui kolmandiku võrra, lisas Tampere.

Kontsernis töötavate inimeste arv on läinud aasta esimese kvartali 654 inimeselt selleks aastaks vähenenud 258 inimesele.

Kinnisvara vahenduse, hindamise ja haldusega tegelevas teenindusdivisjonis jäi töötajaid aastaga vähemaks lausa 80 protsenti.

Tänavu esimeses kvartalis muutis Arco Vara mõnede väiksemate väljaspool pealinna asuvate kontorite tööd, kus loobuti kontoripõhisest töökorraldusest kodukontorite süsteemi kasuks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing