Kuusakoski kasum paisus mullu kaheksakordseks

Anne Oja 01. juuni 2009, 00:00

Kuusakoski käive kasvas eelmisel aastal viiendiku võrra, pooleteise miljardi kroonini ja kasum hüppas 146 miljonini. Samas tegi juhatus aktsionäridele ettepaneku kasumit mitte jaotada.

"2009. aasta peamiseks eesmärgiks on ühelt poolt suurendada turuosa ja teiselt poolt kulupilti konkurentsivõimelisemaks muuta," on kirjas ettevõtte aastaaruandes.

Kuusakoski juht Kaido Aettik ei soovinud kommenteerida, kas nad plaanivad turuosa suurendamiseks konkurente üles osta. "Selle kohta, mis on meie viie aasta strateegia, ei saa ma midagi öelda," vastas ta.

Lätlastele kuuluva Tolmet Eesti OÜ finantsjuht Kaire Torim lisas, et turuosa suurendamiseks ei pea Kuusakoski tingimata konkurente üle võtma, piisab uute laoplatside avamisest ja pisut kõrgemast kokkuostuhinnast. "Kui neil on vahendeid, võivad nad uusi laoplatse avada," sõnas ta.

Soome omanikud võtsid Kuusakoskist mullu välja üle 200 miljoni krooni. Kuusakoski maksis dividende mullu 126 miljonit, lisaks vähendasid omanikud ettevõtte aktsiakapitali 90 miljonilt 2 miljonile kroonile. "Väga paljude tugifunktsioonide väljaviimisega olemegi oma aktsiakapitali vähendanud ja ümber hinnanud ka enda väärtusi. Seda tegime 2008. aasta lõpus. Seega, täiesti loomulik protsess," põhjendas Aettik märtsis.

Eelmist aastat nimetas ta erakordselt heaks, sest vanametalli hind kerkis viimase 15 aasta kõrgeimaks. "Alati on enne mulli lõhkemist hinnad üles läinud," märkis ta.

Vanametalliturul sai tõus läbi kinnisvara- ja ehitusturust hiljem, 2008. aasta lõpus. Hind kukkus 650 dollarilt 108 dollarile tonni kohta.

"Praegune seis on suhteliselt keskmine. Hind on 250 dollari peal," kirjeldas Aettik hetkeseisu.

Tolmet Eesti juht Margus Paaps ütles, et möödunud aasta tõus oli otseselt tingitud majandusbuumist. Esimesel poolaastal viskas hind üles ja ehkki aasta teises pooles kukkus see alla, kujunes esimese poolaasta käive piisavalt suureks, et kogu aasta lõikes korralikke tulemusi näidata, rääkis ta. "Saame tänavu selle arvel elada," lisas Paaps.

Metalli kokkuostmisega tegeleva Agometali juhi Ervin Masti sõnul toodi mullu kogumisplatsidele hulgaliselt tehnikat, mis madalama vanametalli hinna puhul oleks praegu veel põllul rassinud. "Toodi sõiduautosid, veoautosid, traktoreid, kombaine. Vana tehnika eest sai nii palju raha, et selle eest sai osta midagi kaasaegsemat," rääkis ta.

"See aasta tuleb kindlasti nutusem nii kasumi kui ka käibe poolest," ütles Mast selle aasta tulemuste kohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing