Pankur nõuab Onistari omaniku Igor Savenkovi pankrotti

Kadrin Karner 01. juuni 2009, 00:00

Ametlike Teadaannete andmetel määrati asjas ajutiseks pankrotihalduriks Urmas Tross, kes asja kommenteerida ei saanud, kuna määrus pankrotimenetluse algatamise kohta pole veel temani jõudnud.

Miks Grand Marketing Savenkovi pankrotti taotleb, võlausaldaja advokaat Viktor Särgava öelda ei saanud. "Klient palus seda teemat mitte kommenteerida," rääkis ta vaid.

Ametlike Teadaannete kohaselt peatatakse Igor Savenkovi vara suhtes toimuvad sundtäitmised. Võlgniku osavõtt kohtuistungist on kohustuslik ning pankrotimenetluse alustamise määrus edasikaebamisele ei kuulu. Pankrotiavalduse läbivaatamine toimub Harju maakohtus 11. juunil.

Savenkovi pankrotti taotleva Grand Marketingi põhitegevusala majandusaasta aruande järgi on laenuandmine.

Firma juhatuse liikmed on Žanna Demidova ja Andrei Žukov. Grand Marketing kuulub võrdsetes osades Suurbritannia ettevõtetele KSV Asset Mannagement ja Tedhall Investments ning Andrei Žukovi ASile Leonarda Invest.

Jaanuaris kirjutas dv.ee, et Onistari suuromanik Igor Savenkov tõrjub kuuldusi, nagu lõpetaks võlgades alkoholitootja tootmise. "Onistar töötab, vaikselt kaupleme viinaga. Kes teile ütles, et töötajaid enam pole," ütles Savenkov toona.

Onistari juhatuse liikme Vladimir Fonini sõnul on nende võlad küll tõepoolest suured, kuid ka nende endi koostööpartnerid on neile võlgu, kogusummas toona ligi 30 miljonit krooni. Fonini kinnitusel tegeleb ettevõte aktiivselt võlgade sissenõudmisega.

Onistari võlad küünivad krediidiinfo andmetel üle 37 miljoni krooni, millele lisandub ligi 8,5 miljonit krooni intressi.

Märtsis kirjutas Äripäev, et kohus algatas hiigelsuure maksuvõla tõttu arestitud pangakontodega Onistari saneerimismenetluse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing