Üks tõeline betoonelementeramu

Urmas Oja 01. juuni 2009, 00:00

See on nagu üks tööstusliku ajastu ürg-lego-komplekte, mille on ladunud kokku täpne ja hirmuäratav metallist kükloopiline robot.

Hoone koosneb nimelt tohutu suurtest mitmesugustest raudbetoonist elementidest, mida kasutatakse sildade, tehaste jm elusuurusele skaalale jäävate rajatiste ehitamisel.

See villa on sätitud kokku eeltoodetud U-, I- T- ja teistest betoonelementidest ning -taladest. Samuti igasugu lihtsatest fermidest, mida sildade ja teiste tehniliste rajatiste tegemiseks toodetakse. Nii ei pidanud arhitekt võimsa villa loomiseks välja nuputama mingit uut mitmetarbelist betoonitükki, millest siis terve maja valmis ehitada.

Arhitekt vaatas betoonelementide turul laiemalt ringi ning märkas, et selles äris vahetavad omanikku suisa peaaegu majasuurused tehiskivitükid, mis ei näe välja sugugi vähe-elegantsed.

Neist justkui minimalistlikku maketti kokku ladudes sündiski see aukartustäratav maja, mis mõjub maitseka materjalikuhilana. Muu hulgas sümpatiseerib teise korruse tasandile ühte U-elemendi renni tekitatud klaasist otsaseinaga pikk bassein.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing