IRLi volikogu: Rahvaliidule ei, rohelistele jah

01. juuni 2009, 20:23

Isamaa ja Res Publica Liidu volikogu loeb
Eesti väljumiseks majanduskriisist peamiseks prioriteediks eelarve tulude ja
kulude tasakaalustamist ning programmide käivitamist tööpuuduse vastu
võitlemiseks, teatas erakond.

IRLi volikogu otsused:

1. Peab vajalikuks võtta 1. juuliks vastu täiendused 2009. aasta
eelarvesse, tõmmates eelarvet kokku vähemalt 6,5 miljardi krooni ulatuses.
Selleks on möödapääsmatu samaks ajaks vastu võtta ka IRL ja Reformierakonna poolt esitatud muudatused töölepingu seadusesse, mis parandaksid Eesti eelarvepositsiooni 1,1 miljardi krooni võrra.

2. IRLi volikogu ei pea vajalikuks Rahvaliidu kaasamist IRLi ja
Reformierakonna valitsusse, sest koalitsiooniläbirääkimised näitasid, et nende osalus valitsuses ei suurenda IRLi peamise prioriteedi - eelarve tasakaalustamise elluviimist.

3. IRLi volikogu võtab teatavaks Erakonna Eestimaa Rohelised pöördumise, millega avaldatakse valmisolekut toetada vähemusvalitsuse otsuseid eelarve tasakaalustamiseks, pidades vajalikuks alustada Erakonnaga Eestimaa Rohelised vastavasisulisi konsultatsioone.

IRL kutsub praegusel keerulisel hetkel kõiki erakondi lähtuma eelkõige Eesti rahvuslikest huvidest, et võimalikult kiiresti võtta vastu otsused, mis elustaksid majandust ning hoiaks töökohti. Erakondlike huvide kompromissitu kaitsmise asemel on poliitikute kohus anda Eesti inimestele lootust, et rasketest aegadest tuleb Eesti välja tugevamalt, kui enne. Eesti on varem suutnud rasketel aegadel teha õigeid otsuseid. Me suudame seda ka praegu.

Täna kell 18 alanud volikogu istungil otsustati koalitsioonilepe kolme osapoole - Reformierakonna, IRLi ja Rahvaliidu vahel jätta hääletamata, kuna eelnevalt oli Rahvaliidu juhatus teinud volikogule ettepaneku loobuda koalitsiooniläbirääkimiste jätkamisest ning jätta kaolitsioonilepe hääletamata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. June 2009, 20:23
Otsi:

Ava täpsem otsing