Leedus hindu langetanud Rimi jätab Eestis hinnad samaks

Anne Oja 02. juuni 2009, 00:00

Rimi langetas Leedus 4000 toote hindu 2-30%. "Eestis ei ole Rimil ja Säästumarketil praegu plaanis sellist suuremat ühekordset hindade korrigeerimist," selgitas Mägioja.

Mägioja sõnas, et Leedu hindade langetamisel on oma osa sealsel jätkuval hinnatõusul.

Leedu Rimi tegevjuhi Tony Holmbergi sõnul lükkavad inimesed võimalusel esmatarbekaupade - pesupulbri, tualettpaberi, mähkmete jms - ostu edasi ja neid kaupu ostetakse vaid kampaaniate ajal.

"Sellest johtuvalt võttis Rimi Leedu vastu otsuse nende toodete hindu püsivalt langetada, et inimesed ei peaks vaid soodusmüükidel neid kaupu kokku ostmas käima, ning selle kaudu püütakse hoogustada üldist tarbimist igapäevasel tasemel," selgitas Mägioja.

Prisma Peremarketi tegevdirektor Janne Lihavaineni sõnul eeldavad sellised allahindlused nagu Leedu Rimis väga suuri juurdehindlusi, millest Eesti jaekaubanduse puhul rääkida ei saa. "Arvestades ka seda, et Eesti suured jaekauplused on teatanud suurtest kahjumitest selle aasta esimeses kvartalis, pean taolisi hinnalangetusi Eesti turul vähetõenäoliseks," lisas ta.

Rimi teatas ka, et lühendas Eestis tunni võrra hommikul ja tunni võrra õhtul oma kaupluste lahtiolekuaegu, nüüdsest on poed avatud kell 9-22.

Rimi Eesti Food ASi tegevjuhi Christer Östholmi sõnul tingis kaupluste lahtiolekuaegade muutmise soov üle Eesti olla avatud samadel aegadel ja vajadus kulusid kokku hoida. "Majanduse raskemates tingimustes otsivad kõik ettevõtted võimalusi, kuidas oma tööprotsesse efektiivsena hoida, ning seda teeme ka meie," põhjendas ta.

Kaubandusketid Selver ja Prisma teatasid Äripäevale, et ei plaani Rimi eeskujul poodide lahtiolekuaega lühendada.

"Meil ei ole praegu plaanis muuta Selveri lahtiolekuaegasid," ütles A-Selveri tegevdirektor Iivi Saar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing