Jõutrenn on parim seljavalude leevendaja

02. juuni 2009, 23:18

Kanada teadlased leidsid, et alaselja
valude käes kannatavad inimesed ei peaks spordi tegemist piirama, vaid vastupidi
– parim rohi on seljalihaste tugevdamine jõuharjutustega.

Alberta ülikooli teadlaste väide põhineb 240 kroonilise alaselja valu käes kannatava inimese jälgimisel. Neil, kes tegid sporti neli korda nädalas, esines edaspidi 28 protsenti vähem kaebusi seljavalude kohta. Vähem kordi nädalas jõusaali külastanud inimesed sellise edasiminekuga kiidelda aga ei saanud, kirjutas Physorg.

„Võiks eeldada, et alaselja valuga inimene peaks treeningust ning eriti raskuste tõstmisest hoiduma, kuid meie uuring näitab selgelt, et see pole nii,“ ütles professor Robert Kell Alberta ülikoolist.

240 inimest jaotati nelja võrdse suurusega rühma, kes treenisid neli, kolm või kaks korda nädalas. Viimasesse rühma kuulujad ennast aga spordi tegemisega vaevama ei hakanud. Katse kestis 16 nädalat. Kõige enam (28 protsenti) vähenesid seljavalud neli korda treeninutel. Kolm korda nädalas jõusaali külastanutel vähenes valu 18 protsenti ning kahe harjutuskorra puhul 14 protsenti.

Alaselja valud on terviseprobleem, mille käes kannatab Põhja-Ameerikas umbes neli viiendikku inimestest. Probleemi tekkes on peamine süü laialt levinud istuval eluviisil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. October 2009, 10:34
Otsi:

Ava täpsem otsing