Maksuamet: hilinenud deklaratsioone ca 40%

02. juuni 2009, 10:44

Esimeses kvartalis esitas tulu- ja
sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makse ja töötuskindlustusmakse
deklaratsiooni hilinemisega 40% maksumaksjat, käibedeklaratsiooniga jäi hiljaks
38% ettevõtetest.

Maksu- ja tolliamet saatis aruandlusdistsipliini parandamise tagamiseks maksudeklaratsioonide hilinemisega esitajatele korralduse, milles kohustatakse esitama eelolevate maksuperioodide deklaratsioonid seaduses sätestatud tähtajaks.

"Sel aastal pöörab maksuhaldur senisest enam tähelepanu maksumaksjatele, kes ei ole esitanud maksudeklaratsioone seadusega sätestatud tähtajaks. Kuna deklaratsioonide korrektne ja õigeaegne esitamine on üks korraliku maksukäitumise põhialuseid, peab maksuhaldur vajalikuks tähtaegadest kinnipidamise propageerimist," ütles MTA teeninduskorralduse osakonna juhataja Raivo Piiritalo.

Tänavu esimeses kvartalis esitas tulu- ja sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makse ja töötuskindlustusmakse deklaratsiooni (TSD) hilinemisega hinnanguliselt 28 000 maksumaksjat ja käibedeklaratsiooni 24 000 ettevõtet.

Maksuhaldur saatis korraldused 534-le juriidilisele isikule, mis on viimase kolme kuu jooksul hilinenud tulu- ja sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni ja töötuskindlustusmaksete deklaratsiooni ja käibedeklaratsiooni esitamisega. Korralduses hoiatatakse, et deklaratsioonide tähtajaks esitamata jätmisel on maksuhalduril õigus rakendada sunniraha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2009, 11:17
Otsi:

Ava täpsem otsing