Keskerakond: investorid peavad tellima teadustöö investeerimiskeskkonna mõistmiseks

03. juuni 2009, 19:12

Keskerakonna fraktsiooni liige Helle Kalda
kritiseeris täna riigikogu istungil seaduseelnõud, mis muudab potentsiaaseletele
investoritele Eesti investeerimiskeskkonna veelgi segasemaks, mistõttu peab
investor arusaamiseks tellima teadustöö.

Kalda küsis oma ettekandes, miks me ei võiks kogu finantsinvesteeringute fondidega seonduvat paigutada ühte kompleksesse ja hästi struktureeritavasse seadusesse, vaid peame jagama seda temaatikat erinevate õigusaktide vahel.

"Saamaks meie investeerimiskeskkonnast aru, peavad potentsiaalsed investorid tellima teadustööd," ütles Kalda. Tema hinnangul ei ole investori eesmärk teha õigusanalüüse, vaid investeerida nendesse majanduskeskkondadesse, mis tõotavad tulu teenida.

"Seega, kui Eesti seadused on aetud mõttetult keeruliseks, siis on investoritel mitmeid kordi lihtsam investeerida nendesse riikidesse, kus õiguskeskkond on arusaadavam ja selgepiirilisem," uskus ta. Isegi kui me leiame näiteid teistest riikidest, et ka seal on investeerimisfondide reguleerimise problemaatika jagatud laialt erinevate seaduste vahel, siis võiks Eesti Kalda sõnul olla esimene riik, kes seda lihtsustab.

"Seda enam, et aegajalt on kostnud idee, et Eesti võiks muutuda regionaalseks finantskeskuseks. Sellise segase seadusandlusega me üksnes kaugeneme finantskeskuse ideest ja peletame investoreid, mitte aga ei too kedagi siia juurde," toonitas Kalda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. June 2009, 12:07
Otsi:

Ava täpsem otsing