Jürgen Ligi ja Marko Pomerants taas ministrikohtadel platsis

Lemmi Kann 04. juuni 2009, 00:00

Reformierakond tegi enda jaoks otsustamise lihtsaks, minnes juhatuse koosolekule vaid ühe rahandusministri kandidaadi - Jürgen Ligi - nimega.

"Ligi on selles mõttes silmanähtavalt hea minister, et riigikogu rahanduskomisjoni esimehena on ta kõik need keerulised ajad riigi rahandust hoidnud ning tal on ka ministrikogemus olemas, samuti poliitilise tegevuse kogemus parlamendis, mis on iga ministri töös oluline," põhjendas Reformierakonna peasekretär Kristen Michal erakonna valikut.

"Ega siin mingit üllatust ole, sest inimeste ring, kes sellel postil olla võiksid, on ju suhteliselt kitsas," ütles endine rahandusminister Ivari Padar Reformierakonna ministrivalikut kommenteerides.

Ligi ise ütles, et ega rahandusministri amet praeguses olukorras traditsioonilistesse õnne raamidesse ei kipu mahtuma, kuid pingutada tuleb kõigil. "Pingutamiseks on põhjust rohkem kui küll ja ma kindlasti ei lase ennast kaasa tõmmata spekulatsioonidest euro mittevajalikkuse kohta. See on praegu elu ja surma küsimus, et ennast halvemas olukorras naabritest lahti haakida ja näidata, et me tegelikult erineme neist," rõhutas Ligi.

Isamaa ja Res Publica Liidu eestseisus esitas siseministrikandidaadiks praeguse riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe Marko Pomerantsi.

Pomerants ütles, et peab valitsuse liikmena esmatähtsaks valitsuse koostööd, mis tagab riigieelarve tasakaalu ja töökohtade säilimise ning uute tekke.

"Eesti seisab silmitsi raskete oludega - ülemaailmne finantskriis, kasvav töötus. Meie pered on keerulises seisus ning valitsuse peamine eesmärk on tasakaalustada riigieelarve. Selles olukorras on oluline ka meeskonnatöö valitsuses," sõnas Pomerants.

President Toomas Hendrik Ilves kinnitas eile õhtul Ligi ja Pomerantsi ministriteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing