Arvamus: e-riigis kõik parimas korras?

Liis Kängsepp 04. juuni 2009, 08:37

Paar nädalat tagasi juhtusin sõbra
ajaveebist lugema, et Eestis on kolm ministrit vallandatud. Mulle kui välismaal
Eesti uudiseid mittelugevale inimesele tuli selline info muidugi üllatusena ja
suundusin kohta, kus arvasin vabariigi kodanikuna saavat kõige adekvaatsemat
infot - Eesti Vabariigi valitsuse koduleheküljele. Minu üllatus oli suur, sest
seal polnud töö kaotanud ministritest sõnagi juttu.

Esilehel seisis kenasti, et koalitsiooni kuuluvad Reformierakond, IRL ja sotsiaaldemokraadid. Kõige värskem uudis rääkis Ansipi plaanist jätkata konservatiivse eelarvepoliitikaga. Ega midagi, kolasin läbi ajalehtede veebilehed ja sain enam-vähem teada, mis toimub.

Minu meelest on veider, et mingit infot valitsuse lagunemise kohta ei olnud sel veebilehel veel ka teisipäeva varahommikul. Sotsid olid valitsuse koosseisust kadunud, kuid mingit uudist näiteks selle kohta, kas käivad läbirääkimised uue koalitsiooni moodustamiseks või mitte, ma ei leidnud. Ametlikku selgitust, mis juhtus kolme ministriga, samuti mitte.

Kuigi nädalavahetusel silmasin ajalehtede online-versioonide esikülgedel uudiseid sellest, et uus koalitsioonileping on sisuliselt sõlmitud, jääb valitsuse kodulehte külastades mulle kui kodanikule mulje, et riigis on kõik kõige paremas korras.

E-valimiste taustal on e-riigi teemad ka mulle endale taas aktuaalsemad ning ma ei saa aru, kuidas on e-eesrindlikus riigis võimalik olukord, kus valitsuse koduleht ei jaga adekvaatset infot sellest, mis valitsuses toimub.

Arvan, et mina kui vabariigi kodanik ei peaks kondama mööda erinevaid veebiportaale, et leida infot, mis valitsuses toimub, miks ja millal on valitsuse koosseisust salapäraselt kadunud kolm ministrit, kellega peetakse koalitsiooniläbirääkimisi ning mida president asjast arvab.

Selline info võiks siiski olla kättesaadav ametiasutuse enda kodulehel. Või kuidas?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2009, 08:49
Otsi:

Ava täpsem otsing