Padar: toetame lisaeelarvet vaid tulumaksu tõusu korral

04. juuni 2009, 10:07

Sotsid toetavad 2009. aasta teise
lisaeelarve seadust vaid juhul, kui vähemusvalitsus loobub plaanist
eelarvet vaid käibemaksu tõusuga parandada ja ning arvestab sotside ettepanekuga
tõsta tulumaksu.

"See, mis puudutab 3,4miljardilist kärbet, on meie erakonna põhimõtteliselt toetuse saanud, aga ka siin näeme võimalust, et menetluse käigus viia sisse täiendavaid ettepanekuid. Mis puudutab täiendavaid eelarve parandusi, saavutamaks kuue miljardi kroonist eelarve positsiooni muutust, on märksa raskemate poliitliste kompromisside küsimus. Kindlasti ei saa sotsid toetada seda, et täiendavat auku kaetakse ainult käibemaksu tõusuga. Meiepoolne ettepanek on eelarve parandamiseks tõsta tulumaksu," ütles eksrahandusminister Ivari Padar eile hilisõhtul riigikogus seaduse esimesel lugemisel.

Padar avaldas lootust, et sotside poolt välja pakutav seaduse parandus, mis tõstaks tulumaksu ning välistaks käibemaksu tõusu, leiab Riigikogus ka 51häälse opositsiooni toetuse.

Padar märkis, et 3%-lise tulumaksu tõusuga saab taastada õppelaenude ja õppetoetustega seotud summad ning matusetoetuste maksmiseks vajaliku raha. "Sama kindlalt on vaja taastada siseriiklikud põllumajandustoetused ja suurendada toimetulekutoetusteks ette nähtud vahendeid. See lubab säilitada kiirabi ja sisejulgeoleku majanduskulud, mis tagavad tuletõrjujate ja kiirabi kohale jõudmise sündmuskohale ka pärast teise lisaeelarve kinnitamist," rääkis ta.

Endise rahandusministri hinnangul ei saa lubada, et majanduskriisist tullakse läbi ja välja kõige väetimate arvelt. "Uue valitsusliidu läbirääkimistelt kostunud kava tõsta käibemaksu 2% tähendab kõigile lõpptarbijatele täiendavat kulu. See paneb erilise löögi alla lastega pered, vanurid ja haiged ning puuetega inimesed. Samuti on sotsiaaldemokraatidele vastuvõetamatu, et töösuhete paindlikuks tegemine tähendab ainult töötajate kõigi õiguste kaotamist," rääkis Padar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2009, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing