RM: tänavu kasutati 21,1 miljardi eest välistoetusi

04. juuni 2009, 11:24

Rahandusministeeriumi andmetel näitab
välistoetuste kasutamine paranemismärke, selle aasta esimese nelja kuuga on
toetuse saajatele välja makstud rohkem raha kui eelmisel aastal kokku.

Täna arutas valitsuskabinet rahandusministeeriumis koostatud välisvahendite kasutamise ülevaadet, mis juhib tähelepanu edasiminekutele ja võimalikele riskikohtadele. Ülevaade toob välja ka soovitused, mis võimaldaks toetusraha senisest tõhusamalt ja kiiremini kasutada.

Selle aasta esimese nelja kuuga on toetuse saajatele välja makstud rohkem raha kui eelmisel aastal kokku. Eestile 2007-2013 toetusperioodi raames lubatud ligi 75 miljardist kroonist on projektidele eraldatud aprilli lõpu seisuga üle 28 protsendi ehk 21,1 miljardit krooni. Toetuse saajatele on välja makstud 4,9 miljardit krooni.

„Esialgse info kohaselt on maikuus toetusi välja makstud enam kui 800 miljonit krooni, mis kinnitab nähtavat progressi. Samas on eelarvegraafikus püsimiseks tarvis veel nii asutustel kui toetuse saajatel tublisti pingutada,” kommenteeris rahandusministeeriumi asekantsler Ivar Sikk.

Rahandusministeerium on algatanud mitmeid reeglite ja süsteemi lihtsustamisi ning analüüsinud ka riigikantselei ja riigikontrolli poolt soovitatud ettepanekuid. Lähikuudel peaks jõustuma mitmed toetuse saajate likviidsusprobleeme leevendavad ning asjaajamist vähendavad muudatused.

„Kindlasti tuleb uuendustega jätkata, sest keeruline aeg nõuab paindlikke lahendusi,” rääkis Sikk. „Soovitame ministeeriumidel kiiresti üle vaadata toetuste andmise õigusaktid, seada investeeringute alustamiseks tähtajad ning koostada kohe ka lisanimekirjad juhuks kui projektidega ei suudeta õigeaegselt alustada."

Lisaks soovitas valitsuskabinet rahandusministeeriumil, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil ning justiitsministeeriumil ühiselt analüüsida võimalusi riigihangete seaduse muutmiseks selliselt, et see maandaks hangete vaidlustamisega seotud riske.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2009, 11:24
Otsi:

Ava täpsem otsing