Rahvusringhääling sai Baltikumis ainulaadse liikuva ülekandejaama

04. juuni 2009, 19:54

Tele-, video- ja ülekandetehnika tootja
Grass Valley koos kohaliku esindaja Hannu Pro-ga andsid täna Eesti
Rahvusringhäälingule üle liikuva ülekandejaama, mis võimaldab teha
kõrglahutusega televisiooniülekandeid ja -salvestusi.

Tegemist on ainulaadse tehnilise lahendusega Baltikumis, teatas rahvusringhääling.

Ülekandejaam ehitati Grass Valley poolt Saksamaal Weiterstadtis vastavalt ERRi tellimusele. Tulemuseks on ainuke liikuv ülekandejaam Baltikumis, mis võimaldab teha kõrglahutusega televisiooniülekandeid ja -salvestusi kuni 16-ne kaameraga.

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimehe Margus Allikmaa sõnul oli uue ülekandejaama soetamine ka praegust majanduslikult keerulist aega arvestades möödapääsmatu investeering. "ETV vana ülekandejaam oli nii moraalselt kui ka füüsiliselt vananenud juba üle igasuguse mõistliku piiri. Sestap oli uue ülekandejaama soetamine vältimatu. Poleks mõistlik kokku hoida selle pealt, et hankida vananenud tehnika, mille abil pole võimalik toota kvaliteetset pilti, mida kõlbaks ka tulevastele põlvedele säilitada. HD ehk kõrglahutusega televisiooni tulek on osutunud kiiremaks kui me veel poolteist aastat tagasi oskasime prognoosida. Esimene ja erakordne võimalus toota ise HD-pilti on meil juba laulupeol, kahest kontserdist. Suurte ülekannete kõrval võimaldab uus ülekandejaam toota edaspidi ka kogu arhiiviväärtuslik materjal - teatrietendused, kontsertsalvestused, laulu- ja tantsupeod, teised kultuuriloolise väärtusega sündmused - senisest kvaliteetsemalt," rääkis Allikmaa.

Hannu Pro tegevjuhi Pent Annerti sõnul oli ettevõtte roll käesoleva projekti puhul tutvustada uusimaid tehnoloogiaid ja pakutavaid võimalusi, et välja valida parim lahendus. „Leitud tehniline lahendus vastab kõigile tänapäevastele telepildi tootmise nõuetele ning on piisavalt paindlik, et ka veel kümne aasta pärast aktuaalne olla. Usun, et meie koostöö Eesti Rahvusringhäälinguga jätkub sarnaste projektide puhul ka tulevikus,“ rääkis Annert.

Rahvusringhäälingu uus ülekandejaam on 16,35 meetrit pikk, 4 meetrit kõrge ja 2,5 meetrit lai. Jaama üks külg on täies kõrguses laiendatav ja võimaldab kasutada rohkem ruumi kitsastes oludes.

Grass Valley tähistab sel aastal oma 50-ndat tegutsemisaastat. Grass Valley seadmed on suunanäitajad tele- ja ülekandetehnika valdkonnas ning hoiavad turuliidri positsiooni mitmel pool maailmas.

Hannu Pro on Grass Valley ametlik esindaja Baltikumis. Ettevõte on tegev kõigis kolmes Balti riigis ning Bulgaarias. Hannu Pro põhiliseks tegevusalaks on professionaalse tele-, video- ja ülekandetehnika vahendamine, pakkudes lahendusi alates üksikust kaamerast väiksemale produktsioonistuudiole kuni laialdast projekteerimist ja integreerimist nõudvate tele- ja ülekandejaamadeni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2009, 19:54
Otsi:

Ava täpsem otsing