Laar, palun lõpeta susimine!

Annika Matson 05. juuni 2009, 00:00

IRLi aju Mart Laar sihib selgelt ise peaministritooli ja viskab selle nimel kaikaid kodarasse Andrus Ansipi valitsuse tegemistesse.

Laar, võta nüüd hoogu maha ja mõtle, kas praegu on just kõige õigem aeg susida ja urgitseda. Äkki teeks vajalikud kiired otsused ja kärped enne ära ja siis ajaks oma tagatoa kangutamise poliitikat edasi.

Olin muide vahepeal juba täitsa seda meelt, et Laar võiks ise peaministriks hakata, aga nüüd olen selle vastu. Sellele äratundmisele on mind viinud Laari enda viimase aja teod.

Esiteks, nähtus omaette ja oma suhtumise selge näitamine oli muidugi see, kui Rahvaliit, Reformierakond ja IRL pidasid koalitsiooniläbirääkimisi ja Laar jagas samal ajal Tallinna kesklinnas Vabaduse väljaku trollipeatuses möödakäijatele kohvi ja kommi.

Väidetavalt soovis endine peaminister kuulata rahva ettepanekuid riigieelarve tasakaalustamise ja töökohtade loomise kohta.

Hea küll, selle kommijagamise peale ma poleks oma valikut muutnudki, sest kui aus olla, siis kes ikka tahaks pistisekahtlusega partei liikmetega ühes koalitsioonis olla.

Ent teine, mõjusam põhjus Laari vastu pöördumiseks oli tema eilne samm.

Mart Laar, sulle pakuti kohta valitsuses, siseministrina. Miks sa, suur otsustaja, siis põnnama lõid? Kui sa tõesti oleksid tahtnud Eesti olukorra päästmiseks midagi kiiresti ära teha, oleksid sa ise härjal sarvist haaranud ja valitsusse läinud.

Siseministeeriumis on ju küll kohti, kust eelarvet kokku hoida ja kärpida. Oleksid saanud teistele eeskuju näidata, et oled ise ka võimeline selles vajalikus kärpeprotsessis midagi ära tegema.

Mart Laar, miks sa norid Eesti rahva ja Andrus Ansipiga tüli!?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing