Muusikamammutid alustavad taas ühistuuri

Mari Hiiemäe 05. juuni 2009, 00:00

Solistidena on Riho Sibul ning Tõnis Mägi viimaste aastate jooksul üheskoos esinenud mitmeid kordi varemgi, seekordsel tuuril lähevad koos liikvele aga terved ansamblid, mis on mõlema mehe muusikuteel erilise tähendusega olnud.

Mõlemad bändid toovad publiku kõrvu vanad laulud, mis on loodud pea kolmkümmend aastat tagasi. Taaselustatud Muusik Seifi kavast moodustab enamiku materjal, mis on 1984. aastal salvestatud plaadile "Mäe kaks nõlva", sellele lisanduvad vanad head Ultima Thule laulud nagu "Aed" või "Vägev vähk", mis on kuulajaskonna hulgas juba omamoodi kultusmuusika staatuse omandanud.

Kontserttuuriga kavatsevad muusikud Muusik Seifi solisti Tõnis Mäe sõnul pakkuda publikule hoogsat rokielamust, milles ballaadide osakaal on väike. "Need, kes on "Mäe kaht nõlva" kuulanud, need teavad. Muusik Seif mängis rokki, kuigi tema esimene periood oli popmuusika. "Mäe kaks nõlva" on plaat, mida kriitikud on pidanud Eesti esimeseks hardrock'i plaadiks ja see olla lausa sündmus olnud omal ajal, kui see välja tuli," teavitas Mägi. Ultima Thule lisab kontsertidele omalt poolt tubli rütmi ja bluusi annuse.

"Tahaks, et kontserdid ei oleks päris ettearvatavad ja seal oleks ka üllatusi," rääkis Mägi.

Praktikas tähendab see võimalust, et ühel hetkel võib näiteks Seifi klahvpillimängija tulla hoopis Ultima Thulega mängima ja muidki vahetusi toimuda.

Kuna mitmed Ultima Thule muusikud, näiteks Riho Sibul ning Jaak Ahelik, on mänginud ka Seifis, on selge, et mingi osa kontserdist ongi kahe bändi koosseisud laval üheskoos.

Mägi usub, et üllatusi suudab kontsert pakkuda palju. "Kui minu põhjal öelda, siis paljud kuulajad arvavad ehk, et teavad päris täpselt, mismoodi laulab Tõnis Mägi, aga ma julgen arvata, et tegelikult ei tea," kütab Mägi ootusi. Samuti kinnitab laulja, et need, kes arvavad paarikümne aasta taguse muusika vananenud olevat, on eksiteel. "Võimalik, et arvatakse, et ah mida põnevat seal vanasti ikka olla sai, aga oli ikka küll," rääkis Mägi.

Mägi ennustab et kontsertide publikuks tuleb kuuljaid igas vanuses. "Nendele, kes seda plaati omal ajal omasid, on see nostalgiakontsert. Aga julgen uskuda, et ka neile noortele, kes ei ole varem Muusik Seifist midagi kuulnud, leidub seal positiivseid üllatusi. Muusik Seif oli omal ajal põnev bänd," ütles Mägi.

Ultima Thulet loeb Mägi ansambliks, kelle laulud on kuulajatele väga tugevasti mällu jäänud, kuna nende sisemises olemuses on midagi ainulaadset. Sama väärtuslikuks peab Mägi siiski ka Muusik Seifi pärandit.

"Viimasel paaril aastal olen Seifi laule laulnud oma soolokontsertidel ja mulle meeldib neid väga laulda. Nad on saanud justkui uue hingamise ja on ikka värsked," kiitis Mägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:02
Otsi:

Ava täpsem otsing