Paljassaare Manhattani arendaja käpuli

Kadri Jakobson 05. juuni 2009, 00:00

Sel nädalal algatas Harju maakohus Fransertali pankrotimenetluse. Ajutiseks pankrotihalduriks on määratud vandeadvokaat Tarvo Lindma, kes ütles eile, et kuna kohus saatis määruse selle kohta alles päev varem, ei oska ta täpsematele küsimustele vastata.

"Seda, millised on Fransertali kohustused ja varad, millised on võlausaldajate nõuded ja millises ulatuses on võimalik neid rahuldada, tulebki alles pankrotimenetluse käigus välja selgitada," lausus ta.

Kohtutäitur Priit Petter pani Fransertalile kuuluva 48 000ruutmeetrise kinnistu Paljassaare sadamas esimest korda 596 miljoni krooniga müüki selle aasta jaanuaris. Ka teine ja kolmas sundmüük, kus hinda langetati vastavalt 482 ja 350 miljonile kroonile, kukkusid läbi.

Äripäev kirjutas märtsis, kuidas Paljassaare Manhattaniks kutsutud ala üks suurarendaja, Fransertali omanik Sergei Hadži on tänu loomingulisele raamatupidamisele ja mereäärse kinnistu korduvale üleshindamisele saanud Sampo Pangast rohkem kui sada miljonit krooni laenu. Sampo Pank on kinnistule seadnud 250 miljoni kroonise hüpoteegi ja makseraskustes firmat ähvardab pankrot.

Pankrotiavalduse läbivaatamise kohtuistung toimub 4. augustil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing