Enn Veskimägi: ettevõtjad jäid töömessiga rahule

05. juuni 2009, 16:36

Töömess "Abiks tööotsijale" täitis väga
vajaliku tühiku, vahendas tööandjate keskliit messil osalenud ettevõtjate
arvamust. 3. juunil Pirital toimunud töömessi külastas umbes 3000 inimest,
kellest ligi 1200 koostasid kohapeal ka CV.

„Mess ei kujunenud pelgalt tööbörsiks, vaid oli sotsiaalse kõlapinnaga üritus, mis väärtustas töötamist üleüldse,” kommenteeris toimunut tööandjate keskliidu volikogu esimees, Standardi juht Enn Veskimägi. „Selveri inimesed näiteks aitasid samas tööotsijatel CVsid täita ja õpetasid neid pakkumisi koostama.”

Veskimägi sõnul ei külastanud messi mitte ainult töötud, vaid ka need, kellel on töökoht praegu küll olemas, kuid on oht, et sügiseks võib see juba kaduda. Standard sai oma kausta ootele 20 potentsiaalset töötajat, kellega võetakse esimesel võimalusel ühendust.

„Ainult messidel inimestega rääkides saab infot, millised oskused on tööturul olemas,” kiitis BLRT Grupi personalidirektor Heinart Puhkim messi ideed. „Meie ettevõte jälgib, et kui turul on kõrgema kvalifikatsiooniga tööjõudu rohkem, siis selle pinnalt saab teha järeldusi, millises suunas tootmist laiendada, kuhu investeerida. Ilma vajaliku oskustööjõuta töökohti ei looda.”

Puhkimi sõnul võimaldab mess haarata tööandjate ja potentsiaalsete töövõtjate kriitilist massi ja annab neile messihallis võimaluse vastastikku nišše otsida. „Inimesi oli seinast seina. Meie ankeedi täitis 30 inimest, kellest 7–8 kutsume kindlasti välja. Need on metallkonstruktsioonide keevitajad ja lukksepad, inseneriharidusega inimesed.”

„Me ei otsinud täna töötajaid, vaid lõime kontakte ja laiendasime andmebaasi – kui tootmise maht peaks suurenema, siis on, kellega ühendust võtta,” nentis Elcoteq Tallinn kommunikatsioonijuht Mart Soonik. „Praegu on meil kohta ainult praktikantidele.”

Messil võis tema sõnul kohata palju hea erialase ettevalmistuse ja suurte kogemusega ning vajaliku suhtumisega töötajaid, kellele hetkel pole kahjuks võimalik tööd pakkuda. Töö vastu tundsid huvi isegi noored rahvusvahelise kogemusega insenerid, kes veel pool või kolmveerand aastat tagasi oleks kõik riburada korraliku palgaga tööle võetud.

Soonikut üllatasid messil kohatud ärijuhtimise haridusega egiptlane ja marokolane, kes õpivad eesti keelt ja otsivad tööd rahvusvahelises ettevõttes.

Puhkimi sõnul võiks töömess toimuda vähemalt kaks korda aastas – sügisel ja kevadel, suvel lahendab paljude probleemid ajutiselt hooajatöö. „Sellised messid toimuvad Soomes aastakümneid, ka Eestis korraldas tööturuamet neid neli-viis aastat tagasi,” meenutas ta.

Töömessil „Abiks tööotsijale” andsid nõu sotsiaalministeeriumi, tööinspektsiooni ja töötukassa spetsialistid. Tutvustati uut töölepingu seadust, räägiti töötajate õigustest ning olukorrast majanduses, finants- ja kinnisvaraturul. Messil olid kohal paljud tööandjad ja tööjõuvahendusfirmad. Samuti olid väljas ametikoolid ja koolitusfirmad, mis tutvustasid õppimisvõimalusi täiskasvanutele. Messi rahastas Euroopa Sotsiaalfond. Ürituse korraldasid tööandjate keskliit ja sotsiaalministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. June 2009, 16:51
Otsi:

Ava täpsem otsing