Savisaar kahtlustab majandusinfo varjamist

06. juuni 2009, 10:50

Eesti Keskerakonnani on jõudnud
informatsioon, et Andrus Ansipi ja Mart Laari vähemusvalitsus on käskinud
varjata valimisteni Eesti Panga värsket majandusprognoosi, teatas erakond
täna.

Keskerakonna väitel näitab salaprognoos kärpevajadust vähemalt 2 miljardi krooni võrra suuremana kui valitsus on avalikkusele seni tunnistanud – kokku üle 8 miljardi.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles, et peab majandusprognoosi kalevi alla panekut järhekordseks rahva petmiseks. Savisaar peab võimalikuks, et valitsuses on juba kokku lepitud negatiivsemast prognoosist tulenevad kärped sotsiaalvaldkonnas. Samuti võib vähemusvalitsus loobuda pürgimisest eurole kohe peale valimisi.

“On võimalik, et oleme Andrus Ansipi ja Reformierakonna juhtimisel jõudnud veelgi suuremasse kriisi, kui seni arvatud. On väga tõenäoline, et Ansip ja Laar söövad oma lubadusi pensionide, euro ja vanemahüvitise osas juba valimistele järgneval päeval. Lihtsalt esmaspäevaks selgub “üllatuslikult”, et tegelik olukord on taas palju hullem, kui valitsus teadis,” sõnas Savisaar.

Keskerakond nõuab valitsuselt selgitusi. Samuti soovib Keskerakond Reformierakonna asutajaliikmest Eesti Panga presidendilt Andres Lipstokilt teada, kes ja milliste põhjendustega andis korralduse prognoosi avaldamine valimiste järgsele nädalale lükata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. June 2009, 13:31
Otsi:

Ava täpsem otsing