Loe kirja, mille alusel maksti tippametnikele aastaid alusetult miljoneid kroone kõrgemat palka

07. juuni 2009, 17:46

Riigikohtu esimees Märt Rask ütles
riigikogus, et kiri, mille alusel maksti ministritele, riigikontrolörile,
õiguskantslerile ja riigisekretärile aastaid kõrgemat palka, on õigustühine ja
põhiseadusega vastuolus.

Äripäeva käsutuses on Raski viidatud kiri, mille eest justkui keegi ei vastuta, mida ei ole ükski rahandusministeeriumi ametnik kunagi allkirjastanud, kuid mille alusel maksti Eesti riigi esialamatele aastaid palka.

"See kiri ei ole õigusakt! Tuleb märkida, et kiri ei vasta ka elementaarsetele haldusdokumendi nõuetele. Võimalik, et kusagil on korrektselt vormistatud ja avalikesse registritesse kantud ning allkirjastatud dokument, kuid Riigikohtu ametnikele jäi see kättesaamatuks. Kirjas räägitakse seaduse tõlgendamisest, keskmise palga erinevast tõlgendamisest. Seaduste tõlgendamise õigus on kohtul, mitte haldusametnikul!" ütles Rask õigustühise kirja kommentaariks riigikogus.

"Kirjas esitatakse niiöelda tõlgendusena terve metoodika, kuidas saavutada meelepärasem kõrgem Eesti keskmine palk, mida ministritele maksta," lisas Rask.

Sellest, kuidas ja kelle initsiatiivil korraldati tippametnike palgakorraldus aastateks neile võimalikult rahakotisõbralikuks, loe lähemalt juba homsest Äripäevast!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. June 2009, 13:23
Otsi:

Ava täpsem otsing