Fondijuht: PKO Bank tahab üllatavalt palju raha

08. juuni 2009, 12:02

PKO BP aktsia on täna hommikul Varssavi
börsil miinuses mitte seetõttu, et uus aktsiaemissioon iseenesest oleks turule
uudiseks, vaid seetõttu, et emissiooni maht (650 miljonit aktsiat) on üllatavalt
suur, ütles SEB Ida-Euroopa aktsiatiimi kuuluv fondijuht Alo Kullamaa
Äripäevale.

Reedese aktsia sulgemishinnaga oleks tehingu väärtuseks 17,4 miljardit zlotti ja see vihjab selgelt, et plaanitakse ülevõtmisi, sest muidu poleks nii palju vaja.

Samas on tegemist maksimaalse mahuga ning tegelik emissioon võib märksa väiksemaks jääda. Tuleb arvestada, et see pank kuulub riigile ning Poola riigiametnikud pole kunagi liiga head finantsturgudega suhtlejad olnud ning enamasti protsessis on palju segadust ning detailid võivad enne sügist veel oluliselt muutuda.

Mis puudutab aktsiate reaalset müüki investoritele, siis viimase nädala Pekao ploki kiirmüügi ja Boganka IPO järel on põhjust optimistlik olla. Tundub, et taas üks turg on koomast väljumas ning KIE-s näeme varsti mitmeid IPOsid. Globaalsete arenevate turgude fondid on viimastel nädalatel kõvasti värsket raha juurde saanud ning kindlasti vaadatakse praegu hoolega ka KIE turge, mis on käesoleva aasta kehvemate esinejate hulgas ja pole ka väga kallilt veel hinnatud.

Ma ei usu, et PKO plaanib emissioonirahaga oste välismaal, sest kodumaal on mitu tegijat panka praegu müügis. Paralleel PKNi ja Mazeikiu tehinguga on puhas spekulatsioon ehkki sarnasusi leiaks kui otsida. Investoritena muidugi loodame, et ostetakse ikkagi atraktiivse hinnaga ja Poola finantssektorist ja mitte ei hakata mõnd tööstusettevõtet päästma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. June 2009, 12:02
Otsi:

Ava täpsem otsing