Maksuamet: surve ümbrikupalkade maksmiseks suureneb

08. juuni 2009, 19:22

Surve ümbrikupalkade maksmiseks ning
fiktiivsete arvete kasutamiseks äriühingute raamatupidamises kindlasti suureneb,
prognoosib maksu- ja tolliamet.

Maksu- ja tolliameti praktikale tuginedes saab väita, et tegevusvaldkondades, kus toimub arveldamine suures osas sularahas, on riskid oluliselt kõrgemad ning peamisteks rikkumisteks käibe varjamine ning ümbrikupalga maksmine, teatas maksuamet.

Surve ümbrikupalkade maksmiseks ning fiktiivsete arvete kasutamiseks äriühingute raamatupidamises kindlasti suureneb. Läbi fiktiivseid arvete kasutamise ja ümbrikupalga maksmise üritatakse vähendada enda maksukohustust. Maksuhaldur jälgib pidevalt majanduses toimuvaid muutusi ning planeerib oma tegevused lähtuvalt riskidest.

Maksu- ja tolliamet viis 4. juunil läbi üle-eestilise teenindussektori suurreidi, hinnanguliselt pooltel äriühingutel avastati puudusi.
Reidis osales rekordarv ametnikke, kokku kontrolliti ligi 300 ettevõtte tegevuskoha majandustegevust. Välistatud ei ole ka sarnaste operatsioonide kordamine tulevikus.

Kontrolliobjektid valiti välja tuginedes ameti riskianalüüsile. Kontrollitavate ettevõtete hulgas oli ka selliseid ettevõtteid, kelle suhtes on maksuhaldurile laekunud vihjeid maksudest kõrvale hoidmise kohta. Puudustega ettevõtete nimesid maksu- ja tolliamet avaldada ei saa, kuna antud teave on käsitletav maksusaladusena.

Hetkel analüüsitakse kontrollide käigus tuvastatud informatsiooni. Esimese meetmena antakse isikutele endale võimalus puudused kõrvaldada. Hetkel ei ole veel kedagi karistatud, kuna menetlused on alles pooleli

Kontrollid viidi üheaegselt läbi Tallinnas, Tartus, Viljandis, Valgas, Võrus, Põlvas, Jõgeval, Põltsamaal, Tõrvas, Elvas, Otepääl, Pärnus, Raplas, Paides, Kuressaares, Kärdlas, Haapsalus, Rakveres, Jõhvis ja Narvas. Tegevusaladest oli hõlmatud kaubandus, toitlustus, majutus, iluteenindus jne

Kuna kontrollid alles käivad siis konkreetsetest summadest on vara rääkida, teatas maksu- ja tolliameti kontrolliosakond. Kõik maksustamise seisukohast tähendust omavad asjaolud selgitatakse välja edasise menetluse käigus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. June 2009, 20:05
Otsi:

Ava täpsem otsing