Moody’s suhtub negatiivselt Balti pankadesse

08. juuni 2009, 15:13

Reitingiuagentuur Moody’s pani kuus Balti
panka vaatluse alla, mille tulemuseks võib olla reitingute langetamine. Nendeks
pankadeks on Läti Baltic International Bank, Eesti BIGBANK, Läti Mortgage and
Land Bank of Latvia, Läti Norvik Banka, Leedu Siauliu Bankas ja Läti Trasta
Komercbanka.

Ka Swedbanki ja Parex banki reitingud pandi vaatluse alla võimaliku langetamise suunas.

Pankade reitingud pandi negatiivse vaatluse alla, kuna reitinguagentuur ootab krediidikahjude kasvu seoses Balti halveneva tegevuskeskkonnaga ja selle mõjuga pankade finantsnäitajatele ja üldisele krediidikõlblikkusele. Kuigi balti pankade kapitaliseerituse tase paistab jätkuvalt adekvaatne usub Moody’s, et kõigi kolme Balti majanduse sügava majanduslangusega kasvab ettevõtete maksujõuetus nendes riikides ja see võib viia pankade ettevõtetelaenude portfellide kasvavate kahjumiteni.

Ka pankade eraisikutest klientidele antud laenuportfellide kahjud võivad kasvada seoses kõrge tööpuuduse, madalamate sissetulekute tasemete ja edasi kukkuvate kinnisvarahindadega. Need mõjurid peaksid nõrgestama enamuse balti pankade kapitaliseeritust järgneval kahel aastal.

Moody’s märgib, et on toimunud mõningane spekulatsioon, et Läti keskpank devalveerib lati. Kuigi reitinguagentuur ei usu, et see on kõige tõenäolisem stsenaarium, vaatab agentuur võimaliku devalveerimise mõju pankadele ja teistele balti riikide pangandussüsteemidele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. June 2009, 15:28
Otsi:

Ava täpsem otsing