Tamkivi selgitas riigikogus metsamüügi kava

08. juuni 2009, 19:49

Keskkonnaminister vastas täna riigikogus
arupärimistele riigimetsamaa müügi kohta, millest loodetakse sel aastal teenida
316 miljonit krooni.

Tamkivi selgitas, et keskkonnaministeeriumile on riigieelarveseadusega pandud kohustus teenida tulu riigile mittevajaliku vara võõrandamisest. Käesoleva aasta eelarve näeb selles osas ette selle tulu saamise vajaduse 316 miljonit. Keskkonnaministeerium võõrandab riigile mittevajalikku maad vastavalt keskkonnaministri käskkirjaga kinnitatud võõrandamisele kuuluva kinnisvara nimekirjale.

„Hetkel on võõrandamise nimekirjas 134 metsaga kaetud maaüksust riigi erinevates piirkondades. Käesolevaks ajaks on nimekirjas olevates kinnistutes enampakkumine läbiviidud 118 kinnistu osas, enampakkumisel on ostuhuvi väljendatud 62 metsaga kaetud maaüksuse osas,“ täpsustas Tamkivi.

Tema sõnul valmistatakse ette täiendavat võõrandamisele kuuluva kinnisvara nimekirja tulenevalt käesoleva aasta teisest lisaeelarvest, millesse lülitatakse ka metsamaakõlvikud sisaldavaid riigile mittevajalikke kinnisasju.

„Võõrandamisele kuuluva metsamaa valikukriteeriumid on järgmised: metsamaa ei paikne looduskaitseliste piirangutega aladel ning ei sisalda vääriselupaiku; teiseks, metsamaa ei ole Riigimetsa Majandamise Keskuse valduses olevate maadega liitmiseks ja metsamaa ei paikne riiklikel maardlatel,“ ütles keskkonnaminister.

Erakond Eestimaa Rohelised fraktsiooni liige Aleksei Lotman nentis, et raha on riigil tõesti vaja ja selle tõttu on valitsuse poolne maade müügi kaalumine arusaadav. "Teisalt, raha on võrdlemisi lühiaegne asi, aga mets ja metsamaa on märksa pikaajalisemad. Sellega seoses on küsimus, et kas te olete ministrina tutvunud looduskaitsebioloogide poolt hiljuti esitatud hoiatustega seoses metsamaamüügist tulenevate keskkonnariskidega? Ja kui ei, kas teil on plaanis seda teha?" tahtis Lotman teada.

"Ma siiski arvan ka, et raha on tänapäeva ühiskonnas juba üsna pikaajaline asi, mitte üksinda metsamaa. Ma olen nende hoiatustega tuttav, tean neid riske, mis võib juhtuda siis, kui me suuremate pakettidega asume näiteks metsamaad müüma ja põhjalikult ei analüüsita," rahustas Tamkivi küsijat ja kinnitas, et pakettide koostamisel üritatakse vähemasti põhimõtteliselt selgeks teha, kas ühel või teisel kinnistul võib asuda mõni objekt, millega koos ei ole müümine riigi jaoks otstarbekas. See küsimus on Tamikivi sõnul keskkonnaministeeriumis arutusel olnud ja kindlasti jälgitakse seda ka edaspidi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2009, 12:12
Otsi:

Ava täpsem otsing