Burgerid läksid hästi kaubaks

Romet Kreek 09. juuni 2009, 00:00

Kuigi maailmas on tunda, et tarbijad rahakotiraudu eriti naljalt ei ava, näitas USA kiirtoidukett, et nende tarbijad küll ostlesid hoogsalt.

USAs kasvas küll vähemalt aasta avatud olnud McDonaldsi söögikohtade käive vaid 2,8 protsenti, kuid jõudsat kasvu näitasid muu maailma näljakustutamise kohad. USAs kasvas müük tänu McCafe espressojookide pakkumisele. Tänu tugevale müügile Prantsusmaal, Saksamaal, Suurbritannias ja Venemaal kasvas Euroopas müük 7,6 protsenti. Aafrikas ja Aasias kasvas müük 6,4 protsenti.

Kuna dollar tugevnes, vähenes müük 0,4 protsenti. Dollari kursimuutuse mõjuta oleks müük kasvanud seitse protsenti. Ettevõte teatas, et kui valuutakursid jäävad tasemetele, kus nad praegu seiklevad, vähendab see teises kvartalis kasumit aktsia kohta 8-9 USA senti ja umbes 20 USA senti kogu aasta arvestuses.

Analüütikutele valmistasid tulemused mõningat pettumust, iseäranis USA söögikohtade osas. Analüütikud ootavad teise kvartali kasumiks aktsia kohta 95 senti ja kogu aasta osas 3,81 dollarit.

Suhteliselt kaitsva iseloomuga ettevõtte aktsia hind langes börsipäeva alguses 1,7 protsenti, 58,87 dollarile. 52 nädala jooksul on aktsia kõikunud 45,79 ja 67 dollari vahemikus. Ettevõtte turuväärtuseks on 66,1 miljardit dollarit, hinna-kasumi suhtarvuks 15,6 ja dividenditootluseks 3,3 protsenti.

Kui USAs võiks majandus paremusele keerata, on ilmselt McDonaldsi aktsia üks viimaseid kohti, kus ootamatust käitumise muutusest osa saada. USAst leidub ka äkilisemaid börsipüsse.

Iirimaa, mille võlareitingut reitinguagentuur S&P kärpis tasemele AA, aktsiaturg vajus. Sealne aktsiaindeks, mis on tänavu tõusnud 22,8 protsenti, langes eile 1,9 protsenti. Reitingu alandamine pani kukkuma sealsete pankade aktsiad, mille päästmise tõttu reitingut alandati. Sealse suurima turuväärtusega ettevõte on ehitusmaterjalide tootja CRH. Teisel kohal turuväärtuselt on meilegi tuntud odavlennukompanii Ryanair Holdings. Need aktsiad on tänavu tõusnud vastavalt 5,6 js 21,5 protsenti. Suurima panga, Bank of Irelandi aktsia on tänavu tõusnud 122,4 protsenti. Turuväärtuselt leiab panga alles kuuendalt kohalt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing