Rahandusministeerium selgitab Siim Kallase allkirja tagamaid

09. juuni 2009, 09:53

Rahandusministeerium lubab Riigikohtu
esimehele Märt Raskile vastata, sest tolle etteheited, justkui oleks aastaid
kõrgetele riigiametnikele eesotsas ministritega põhiseadusvastaselt palka
makstud, olevat alusetud.

Ministeeriumi pressišeff Kristi Jõesaar räägib ka Äripäevale lühidalt, miks on seni just Siim Kallase 2001. aasta kirjast ministritele palgamaksmisel šnitti võetud.

"Rahandusministeerium on ministritele palka maksnud riigikogu ja vabariigi presidendi poolt nimetatavate riigiametnike ametipalkade seaduse alusel. Viidatud seadusele tuginedes saadakse ministrite palk Eesti keskmise palga ja seadusega kehtestatud vastava koefitsiendi korrutisena. Täpsustavaid reegleid ega tingimusi seaduses ministrite kohta ei sätestata. Erisusena on seaduses nimetatud vaid Riigikohtu esimehe ja Riigikohtu liikmete ning kohtunike ja kaitseväe juhataja ametipalkade korrigeerimine, mida tehakse iga aasta alguses Eesti eelmise aasta keskmise palga alusel," ütles Jõesaar.

Rahandusministeerium on seisukohal, et kõige adekvaatsemad keskmise palga näitajad on statistikaameti poolt avaldatud andmed kavartalite lõikes. "Nagu öeldud, on siiani ministritele palka makstud seaduse alusel ning sellest on lähtunud ka rahandusministeerium oma soovitustes ministrite palkade ühtseks arvutamiseks. Kindlasti ei ole õige väita, et palga arvutamise alusena on kasutatud pelgalt mõnda kirja või memo," lisas ametnik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. June 2009, 13:23
Otsi:

Ava täpsem otsing