Baltika kinnisvaraäri sai sobiliku suurkliendi

Tea Taruste 10. juuni 2009, 00:00

"SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid pöördus meie poole ise," rääkis Baltika kvartali müügijuht Anne Luik, kuidas neil õnnestus selline suurklient saada. Tema sõnul sobib loomeinkubaator Baltika kvartalisse hästi, kuna ideeks ongi koondada Baltikaga sarnaseid, disainialal tegutsevaid ettevõtteid.

"Kaalusime asukohavalikul viit varianti kesklinnas ja Põhja-Tallinnas, sest just neid piirkondi eelistavad loomeinimesed tegutsemiskohti valides. Meie jaoks on oluline eelkõige hoonete kontseptsioon. Vaatasime, kes on teised üürnikud ja asukad, kas on olemas kaubanduspindade võimalus, toitlustuskohad, aktiivset sotsiaalset suhtlemist võimaldavad pinnad, milliseid üritusi saab korraldada," tutvustas Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite juhatuse liige Anu Lõhmus valikut mõjutanud tegureid.

Lõhmus peab Baltika kvartali kontseptsiooni ning hoonete võimalusi väga sobivaks. Loomeinkubaatori rajamiseks olid tähtsad ka hoonete ja ruumide eripära ning võimalus ümberehituseks, suurürituste korraldamise võimalusena aula ja suure sisehoovi olemasolu, ligipääsetavus, parkimiskohad ning loomulikult omaniku pakutavad üüritingimused, lisas ta.

"Baltika Grupp on iseenesest üks Eesti suuremaid ja ka rahvusvaheline loomemajandustööstus, kus tegutseb arvestatav hulk eesti disainereid ja moeloojaid. Kvartalisse kolivad mitmeid loomevaldkonna ettevõtteid, mis annab tõuke koostoimimise sünergia tekkeks ja tegevuste võimendamiseks," sõnas ta.

Veerenni 24 hoone ruumilahendus seob kaks korrust üheks tervikuks, ruumide sisustamiseks on ette nähtud kuni kaks miljonit krooni.

"Loomeinkubaator oli plaanis avada juba selle aasta jaanuaris-veebruaris, kuid kahjuks ei saanud Niine 11 arendaja, Suva sukavabriku omanik Viktor Saarestik üürilepingus võetud kohustustega hakkama," nentis Lõhmus.

Projekti realiseerumine on tema sõnul oluliselt veninud ning seadnud keerulisse olukorda ka Tallinna Ettevõtlusinkubaatoriga seotud ettevõtted, kes ootavad siiani kannatamatult lubatud ruume tegevuse alustamiseks või edasiarendamiseks. Sissekolimist ootavad teiste hulgas GM Jewellery Design OÜ, Ann-Kris Glass OÜ, Harriet Designs OÜ.

Paari kuu jooksul loodetakse ruumid sissekolimiseks valmis saada. Juba juulikuu alguses peaks valmima hoovimaja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing