Baltlaste autod leiavad turu

Romet Kreek 10. juuni 2009, 00:00

Kuna Rootsis on kasutatud autode müük hakanud kasvama, plaanib Skandinaavia suurim autojaekaupmees hakata müüma Rootsi pankade kätte sattunud Eesti, Läti ja Leedu kasutatud autosid.

"Läheneme olukorrale, kus meil ei jätku kasutatud autosid," ütles Bilia juhatuse esimees Jan Pettersson. "Oleme hakanud läbi rääkima pankadega, et osta Baltimaadest autosid. Nemad peavad autodest lahti saama ja meie peame ostma, niiet asjad sobivad hästi."

Kasutatud autod moodustasid peaaegu 50 protsenti Bilia käibest. Bilial on 101 automüügiesindust Rootsi linnades ja Oslos ning Kopenhagenis. Ettevõte on vähendanud kulusid, vähendanud autode laovaru ja müügikohti Taanis ning koondanud 700 töötajat. Sel teel loodab ettevõte tänavu säästa 280 mln Rootsi krooni.

Kuigi Bilia on kahjumis, on aktsia hind tänavu tõusnud 170 protsenti. Ettevõtte turuväärtus on umbes 940 mln Rootsi krooni. Aktsia suhe raamatupidamisväärtusesse on alla ühe (0,73). Viiest analüütikust kaks soovitavad aktsiat osta, kaks hoida ja üks müüa.

Kui Rootsi ettevõttel läheb hästi, siis teps koleda pöörde on võtnud olukord Saksamaa jaekaubanduses. Saksamaa valitsus on resoluutselt vastu maksujõuetuks muutnud Arcandor päästmisele, millele kuulub sajandi vanune Karstadi kaubamajakett ja Quelle postimüügifirma. Lisaks kuulub ettevõttele kontrollosalus Euroopa suuruselt teises reisiäris Thomas Cook Group. Viimane on Grupi ainus kasumlik äri. Ettevõtte varadest võivad olla huvitatud Metro ja Rewe group.

Riski all on 43 000 töökohta. Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ütles, et kollaps oli möödapääsmatu, kuna investorid ja pangad pakkusid liiga vähe abi, et ettevõtet päästa.

Merkel ütles, et võimalik on Karstadti ja Metro Kaufhofi liitumine. Metro oleks huvitatud umbes 60st Karstadti kaubamajast.

Arcandori aktsia hind kukkus 33 protsenti, 0,71 eurole. Tänavu on aktsia kaotanud hinnas 72 protsenti. Kaks aastat tagasi maksis veel aktsia 29 eurot. Ettevõtte turuväärtuseks oli 195 miljonit eurot.

Ettevõtte aastakahjumiks tuli 746 miljonit eurot, esimese kvartali omaks 58 miljonit. Mullu andis ettevõte ära kahjumliku Neckermanni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:07
Otsi:

Ava täpsem otsing