Kapo kimbutab Neinar Seli laenatud padrunite pärast

Kadri Paas 10. juuni 2009, 00:00

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Marko Uibu teatas eile, et Selile on esitatud kahtlustus tulirelvade padrunite edasiandmises isikule, kel puudus vastav luba. "Asi on välja kasvanud Tartu kriminaalpolitseinike kriminaalasjast ning kahtlustuse maht on võrreldes selles kriminaalasjas varem esitatud kahtlustusega oluliselt väikesemahulisem," lisas pressinõunik.

Suurärimees Neinar Seli ütles, et andis padruneid laenuks tuttavale politseinikule, eeldades, et tollel on relvaluba olemas.

"Kriminaalasi algatati minu teada põhjusel, et politseinikuna töötav tuttav küsis laenuks padruneid ning kuna mul olid need olemas, siis need talle ka andsin," edastas eile Seli Helsingist pressile kirjaliku teate pärast seda, kui oli tulnud USAst saabunud lennuki pealt.

"Ma eeldasin, et politseinikuna ei saa töötada ilma relvaluba omamata ning ei osanud aimata, et ma ei või neid padruneid talle anda. Minul endal on relvaluba olemas. Usaldan uurimisorganeid ning jätan neile otsustamiseks, milline õiguslik hinnang minu teole anda," teatas Seli.

Kapo pressikomissar Andres Kahar kinnitas Äripäevale, et Seli suhtes on algatatud kriminaalasi. "Seli kriminaalasi kasvas välja Aivar Otsalti kriminaalsüüdistusest," kinnitas ta.

Kas Otsalti asja raames on küsitletud ka peaminister Andrus Ansipit ja politseiameti peadirektorit Raivo Küüti?

"Me ei saa kommenteerida, keda on eeluurimise ajal küsitletud, keda mitte," ütles Kahar.

Keskerakondlasest riigikogulane, endine politseiprefekt Kalle Laanet väitis, et sai Seli vastu algatatud kriminaalasjast teada ajakirjandusest.

Kriminaalasja algatamine ei tulnud Laanetile üllatusena. "See oli loogiline jätk. Igal inimesel, kes paneb toime õigusrikkumise, tuleb selle eest varem või hiljem vastutust kanda," ütles Laanet.

Laanet rääkis, et teatud ajaperioodil olid suurjahid väga levinud, kuid need peeti kindlate reeglite järgi ja seaduserikkumised, sealhulgas relva ebaseaduslik kasutamine, olid nende puhul välistatud.

Peaminister Andrus Ansipi meedianõunik Liina Lepik lükkas kategooriliselt ümber, justkui oleks kaitsepolitseinikud valitsusjuhi üle kuulanud. Lepik rõhutas, et Ansip ei ole kapos ülekuulamisel käinud.

Küsimusele, kas Äripäev saaks mõned küsimused kahtluste hajutamiseks peaministrile esitada, ütles Lepik: "Ma arvan, et Äripäev ei saa nüüd päris kaua aega peaministriga vestelda."

Politseiameti avalike suhete osakonna juht Anne Osvet ütles, et Aivar Otsalti ega kellegi teise osas selle kriminaalasja raames ei ole politseipeadirektorit Raivo Küüti küsitletud.

Riigiprokuratuuri avalike suhete osakonna juht Gerrit Mäesalu väitis samuti, et Raivo Küüti ega Andrus Ansipit ei ole Aivar Otsaltiga seotud kriminaalasjas üle kuulatud ega mingil muul moel menetlustoimingutele allutatud.

Eesti Ekspress kirjutas, et Neinar Seli abikaasa Kersti Seli on üks neist rohkem kui tosinast inimesest, kes sai kuriteokahtlustuse seoses nn Aivar Otsalti juhtumiga. Proua Seli kahtlustati selles, et ta aitas OÜ Dorpat juhatuse liikmena Otsaltil omandada 10 000 krooni riigi raha.

Eile pidi Tartu maakohus välja kuulutama Ida politseiprefekti Aivar Otsalti kohtuotsuse, kuid kohus saatis asja Lõuna ringkonnaprokuratuuri, et seda täiendavalt uurida lasta.

Tartu maakohus keeldus Otsalti ja prokuratuuri kokkuleppe kinnitamisest, kuna kokkuleppes öeldu ei vastanud toimiku sisule.

Kohtunik leidis, et kriminaaltoimik tuleb tagastada prokuratuurile, kuna kokkuleppes kajastatud isikute süüdistuste sisu ja kvalifikatsioon ei vasta kohtutoimikus tuvastatule. Samuti on jäetud tegemata osa olulisi kohtueelse menetluse toimingud.

Endisele Ida politseiprefektuuri politseiprefekti Aivar Otsaltile oli esitatud süüdistus omastamises, eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises, loodusliku loomastiku kahjustamisele kaasaaitamises, tulirelva ja helisummuti ebaseaduslikus käitlemises ning lõhkeseadeldise olulise osa ja tsiviilkäibes keelatud tulirelva olulise osa ebaseaduslikus käitlemises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing