Riik müüb mobiilimastide kinnistud

Viktoria Lummo 10. juuni 2009, 00:00

Rahandusministeeriumi avalike suhete osakonnajuhataja kohusetäitja Kristi Jõesaar ütles, et nendest hoonestusõigustega koormatud kinnistutest võiksid huvitatud olla eelkõige mobiilsideoperaatorid, kuna suuremal osal kinnistutest asuvad mobiilimastid.

Varasematel aastatel pole ministeerium selletaolisi kinnistuid müünud, lisas ta.

EMT avalike suhete juht Kaja Sepp ütles, et EMT juhatus pole oksjonil osalemist veel otsustanud. "See teema on nii uus ja juhatus pole seda veel arutanud," selgitas ta. Samas ei soovinud Sepp avaldada riigi kinnistutel asuvate EMT mastide arvu, ehkki ei pidanud seda strateegiliseks näitajaks.

"Tele2 ei plaani osaleda riigi kinnistute avalikel enampakkumistel," kinnitas Tele2 Eesti turundusdirektor Kristjan Seema Äripäevale.

Elisa Eesti juhatuse esimees Sami Seppänen kommenteeris, et Elisa on huvitatud kõikide firma võrkude ja tugijaamadega seotud kinnistute ostmisest. "Selliseid kinnistuid oleme kogu aeg ostnud ja ostame ka edaspidi," sõnas ta. Seppänen märkis, et enampakkumiste korraldamine on hea mõte ja omanikuvahetus vähendab mobiilioperaatorite püsikulusid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing