Sammelselg punnib pankroti vastu

Kadrin Karner 10. juuni 2009, 00:00

Sammelselja pankrotti nõudva Sthenos Grupi üks osanik Raivo Vare ütles istungil, et Sammelselja venitamine on teretulnud, kuna Sammelselg tegeleb varade kantimisega tankistile, kes firma lõpuks likvideerib.

Kui varasematel istungitel vaieldi selle üle, et Sammelselg ei ole maksejõuetu ja temale kuulub ainuisikuliselt Beta System, mis on tunduvalt rohkem väärt kui nõuded tema vastu, siis nüüd on Ambient Sound Investmenti (ASI) esindaja sõnul olukord muutunud. "Praeguseks oleme saanud aru, et kuu aega enne selle avalduse esitamist eelmisel istungil on võlgnik (Sammelselg - toim) selle sama Beta võõrandanud samale isikule, kellele ta on võõrandanud 1 miljoni krooni eest oma kodu, mille väärtus, kas või hüpoteekide põhjalt vaadates, peaks olema tunduvalt suurem," selgitas ASI esindaja.

Pankrotihalduri Toomas Saarma sõnul võib kinnisvarabüroost tellitud võrdlustehingute põhjal hinnata selle korteri väärtuseks 3,9 miljonit krooni.

ASI esindaja lisas, et kogu see venitamine teenib ainult kohtu ja võlausaldajate lollitamise eesmärki. "Ka puhtalt ajutise halduri aruande põhjal on võimalik seisukoht võtta võlgniku varalise seisu suhtes," lisas ta.

Sammelselg ise istungil ei viibinud ning tema esindaja Üllar Talviste, kes oli sellekohase lepingu sõlminud alles eile, nentis, et mees on haige. Talviste taotles istungi edasilükkamist ning kinnitas, et võlgnik vaidleb pankrotitaotlusele vastu ja seda põhjendatult. Samuti tõi Talviste kohtule põhjendusi, et Sammelselg eraisikuna ei ole kirjutanud alla Sthenos Grupiga laenu käenduse pikendamise lepingule, vaid seda on tehtud talle kuuluva firma Beta System juriidilise isiku esindajana.

Sthenos Grupi esindaja ütles, et kõik teemad on varem läbi käsitletud ja ühtegi alust pankroti väljakuulutamisest keeldumiseks ei ole.

Kohtunik lubas Sammelseljale andmete esitamisega viivitamise eest teha trahvihoiatuse ning kohustas teda esitama vara ja kohustuste nimekirja ja istungist isiklikult osa võtma.

Telefoninumbrilt, kust seni on vastanud Guido Sammelselg, öeldi eile pärast seda, kui ajakirjanik end tutvustas, et te helistate valele numbrile, ning ülejäänud kõned vajutati kinni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing