Tallinn kärpis eelarvet 760 miljoni võrra

10. juuni 2009, 13:42

Tallinna linnavalitsus vähendas täna selle
aasta eelarve mahtu 762 miljoni krooni ehk ligi kümnendiku võrra.

Linnavalitsus saatis täna volikokku 2009. aasta eelarve muutmise ja esimese lisaeelarve eelnõu, millega korrigeeritakse tulusid ja kulusid, samuti tehakse täpsustusi ja ümberpaigutusi investeerimistegevuse eelarves, teatas Raepress.

Lisaeelarve eelnõu kohaselt vähenevad linna sissetulekud 762 miljoni krooni võrra. "Riigieelarvet ollakse sunnitud kärpima 14%, Tallinna eelarvet aga 9% võrra. Kui riik teeb lihtsalt aina uusi kärpekavasid, siis linnaeelarves pannakse põhirõhk rahaliste vahendite ümbertõstmisele uute töökohtade loomiseks ning täiendavate objektide rajamiseks," ütles Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

Ta märkis, et võimalik oli kokku hoida riigihangete odavamaks muutumise tulemusena (näiteks ehituskulud veevarustuse ja kanalisatsiooni ehituseks vähenesid kokkuleppel lepingupartneriga ligi saja miljoni krooni võrra, kuigi ehituse maht jäi endiseks), samuti ka linnaorganisatsiooni tegevuse tõhustamise tõttu. Hoitakse kokku ülalpidamiskulusid, piiratakse ühekordseid lisatasusid ja tulemustasusid, kuigi palgad säilitatakse endisel tasemel, teatas linnavalitsus.

Kasvav tööpuudus ja elanikkonna sissetulekute vähenemine mõjutavad ka linna tulude laekumist. Savisaare sõnul ei jää selle vaatamata ükski plaanitud oluline investeering tegemata. "Vastupidi – saame veel nii mõnegi olulise asja ära tegemiseks raha eraldada. Selle põhjuseks on ehitushindade odavnemine – mulluste hindadega võrreldes saab sama raha eest rohkem," kinnitas ta.

Tallinna linna abipaketi meetmete rakendamiseks eraldatakse lisaeelarvest täiendavalt 44 miljonit krooni, sh sotsiaalsete töökohtade loomiseks 38,5 miljonit krooni. Abipaketi meetmed on suunatud kuuele olulisele valdkonnale: tööpuuduse leevendamine, toetused ja sotsiaalabi, raskustesse sattunud inimeste nõustamine, soojusenergia kulude vähendamine, ettevõtluse toetamine ning tarbijate kaitse.

Lisaeelarve kinnitamisel jääb 2009. aasta linnaeelarve kogumahuks 7,34 miljardit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2009, 13:51
Otsi:

Ava täpsem otsing