Valdo Randpere lahkub IBMi Eesti tegevjuhi kohalt muusika kutsel

Kadrin Karner 11. juuni 2009, 00:00

Valdo Randpere teatas eile, et lahkub omal soovil IBM Eesti tegevjuhi ametikohalt. Randpere viimane tööpäev ettevõttes on 24. juuni.

"Olen IT-maailmas olnud juba 23 aastat, IBMis sellest pool ehk 11 aastat. See on üsna pikk aeg ja piisav selleks, et tekiks uudishimu asjade vastu, mis toimuvad väljaspool seda valdkonda," põhjendas Randpere.

Tema kinnitusel on aastad IBMis on olnud enamasti huvitavad. "IBMis alustades oli peamiseks väljakutseks meeskonna moodustamine," rääkis Randpere.

Randpere on tunnistanud, et tahab ringi vaadata mõnes teises valdkonnas, mis ei ole IT-valdkond. "Kõik on huvitav, mis on seotud kultuuriga ja muusikaga, poliitikaga ja ükskõik millega," ütles Randpere.

Uus pakkumine peaks Randpere sõnul olema ennekõike põnev. "Ja hea meelega seotud mingit otsa pidi kultuurivaldkonna või muusikaga," ütles ta. "Mind rikkus natuke ära see, et ma sügisel "Laulud tähtedega" saates osalesin," lisas ta.

Randpere rääkis, et poolkogemata kisti teda tagasi muusikamaailma, kust ta väga kaua oli eemal olnud. "Mulle meeldis nende inimestega taas suhelda ja mulle meeldis see taaselamus mõtlemisest ja olemisest, mis on täiesti teistsugune sellest, mis valitseb siin ITs ja karmis ärimaailmas," kirjeldas ta.

Uurides, kes võiks olla uus IBM Eesti juht, ütles Randpere, et praegune tegevjuhi kohusetäitja Riina Roosipuu võiks uue juhina edukalt hakkama saada.

Oma suurimatest saavutustest IBMis tõi Randpere esile väga hea meeskonna, nimetades seda üheks tublimaks ja paremaks siinses IT-sektoris.

HP Eesti esinduse juhti Tõnis Mäe arvates sai Valdo Randpere IBMi tegevjuhi kohal suurepäraselt hakkama. "Arvan, et partnervõrgustiku arendamine oli väga tubli töö," tõi Mäe välja Randpere töö vilju.

Kas ta oleks võinud IBMis ka jätkata? "Ma arvan küll, ei ole nagu mingit põhjust, miks ta ei võiks jätkata. Ma arvan,et see mis väljapoole paistis, oli see, et ta oli mees õigel kohal."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing