BÖRS: Aasias visatakse kilp maha

11. juuni 2009, 09:49

Aasia aktsiaturud on täna vaikselt tõusmas.
Üle ühe protsendise tõusuga turgude ülesse loetlemiseks piisab ühe käe
näppudest.

Enam kui protsendise tõusuga esinevad täna Taiwan, Tai, Filipiinid ja Vietnam. Enam kui ühe protsendi on langenud Hiina ja Uus-Meremaa.

Tõusu vedasid terasetootjate ja kütusekompaniide aktsiad, kuna spekuleeritakse majanduse taastumisest positiivsest mõjust nende sektori ettevõtetele. Hiina suurima kütuserafineerija China Petroleum Chemicali aktsia hind tõusis Hongkongis 3,7 protsenti. Ettevõte prognoosis, et nad jõuavad tagasi kasumisse.

Seevastu Jaapani suuruselt teine mobiilsidekompanii KDDI aktsia hind langes 3,7 protsenti. Telekomide ja kommunaalmajanduse ettevõtete aktsiad langesid, kuna spekuleeritakse, et investorid lahkuvad kaitsva iseloomuga sektori ettevõtete aktsiast, et saada raha kompaniidesse, mis teenivad enim majanduskasvust. Sisuliselt siis visatakse kaitsekilpi maha, et kiiremini joosta, ostes selleks tsükliliste ettevõtete aktsiaid.

„Toorainete väljavaade paraneb nagu makrouudisedki, eriti Hiinas,“ ütles AMP Capital Investorsi investeerimisstrateeg Nader Naeimi Bloombergile. „Aasia turud peaksid saama tulu majandusaktiivsuse ja regionaalse kaubanduse paranemisest.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. June 2009, 10:06
Otsi:

Ava täpsem otsing